https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-usedli-v-silovych-vyborech-evropskeho-parlamentu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti usedli v silových výborech Evropského parlamentu

4. července 2019 | Česká pirátská strana
Evropští Piráti vedle zisku místopředsedy Evropského parlamentu zasednou také v parlamentních výborech. Dosavadní intenzivní vyjednávání v politické skupině jim vynesla místa v těch nejvíce poptávaných. „Jde o výsledek šesti týdnů plného nasazení a týmové práce všech pirátských europoslanců. Strategie odletět do Bruselu vyjednávat pět hodin po vyhlášení výsledků voleb teď nese svoje ovoce. Mám radost, že náš proaktivní a zároveň vysoce kompetentní přístup přesvědčil ostatní kolegy o tom, že to se změnou poměrů v evropské politice myslíme vážně,“ komentoval dosavadní výsledky pirátské delegace její vedoucí Marcel Kolaja.

Ten zasedne ve výboru IMCO, který se zabývá vnitřním trhem a ochranou spotřebitelů. V jeho rámci se chce zabývat zejména odstraňování překážek jednotného digitálního trhu. Markéta Gregorová bude ve výboru INTA (mezinárodní obchod) dohlížet například na obsah smluv jako je MERCOSUR. Mikuláš Peksa míří do výboru ITRE (průmysl, výzkum a energetika), ve které se budou řešit například témata udržitelné energetiky nebo podpora vědeckého rozvoje Evropy. Německý Pirát Patrick Breyer nakonec zasedne ve výboru JURI (právní z

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist