https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/povoleni-lezeni-na-palave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český horolezecký svaz: Povolení lezení na Pálavě

2. října 2019 | Český horolezecký svaz
Autor: Božena Valentová, tel: 739 304 182
Dnešním dnem 2.10.2019 nabývá právní moci opatření obecné povahy, které umožňuje i nadále provozování horolezectví na Pálavě, v sektorech Martinka a Trůn, které se nachází na území Národní přírodní rezervace Děvín - Kotel - Soutěska. Povolení platí pro všechny lezce, nejen pro členy ČHS, a je platné do konce roku 2024.

Podmínky jsou téměř stejné jako dosud. Podařilo se mírně rozšířit dobu, kdy je na Pálavě možno lézt, a to vždy od 1.8. do 31.12. kalendářního roku, od 8 do 20 hodin.

- Pro přístup ke skalám je nutno používat vyznačené cesty a stezky, sestup ze skal je slaněním, u Martinky je možný sestup vyznačenou stezkou na pravé straně stěny.
- Prvovýstupy, osazování jištění apod. je nutno předem oznámit správě CHKO, která může tyto činnosti omezit nebo pozastavit.
- Hromadné horolezecké akce nejsou povoleny.

Podrobnosti najdete v níže uvedeném dokumentu. Prosíme, abyste stanovené podmínky respektovali.
NPR Děvín Kotel Soutěska - OOP 2019-2024 - https://www.horosvaz.cz/res/archive/120/048522.pdf?seek=1570003825

Skály patří do působnosti Oblastní vrcholové komise Jižní Morava a najdete je v databázi Skály ČR- https://www.horosvaz.cz/skaly-oblast-51/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist