https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/premier-sobotka-schvalenim-novely-stavebniho-zakona-v-psp-dotahujeme-do-konce-dalsi-vladni-prioritu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Premiér Sobotka: Schválením novely stavebního zákona v PSP dotahujeme do konce další vládní prioritu

5. dubna 2017 | Úřad Vlády ČR
Jsem velmi rád, že se dnes podařilo v Poslanecké sněmovně schválit ve třetím čtení novelu stavebního zákona.

Novela přinese především efektivnější povolovací řízení, ale také jejich zkrácení. Významně pomůže rozvoji stavebnictví v České republice, které se navzdory výraznému hospodářskému růstu a oproti jiným odvětvím hospodářství začalo zvedat teprve loni v prosinci, a to meziročně jen o 1,9 %.

Konkrétní důležitou změnou, kterou vládní návrh přináší, je sloučení všech povolovacích řízení do společného, tzv. koordinovaného řízení. To bude nově zahrnovat roztříštěný systém odděleného územního řízení, stavebního řízení i posuzování vlivu na životní prostředí (EIA).

Dobrou zprávou pro všechny drobné stavebníky je, že novela odlehčí administrativní zátěž například při výstavbě rodinných domů. Na pozemku u domku či chaty si navíc každý bude moci postavit skleník, kůlnu anebo třeba bazén bez následného povolování.

Jsem velmi rád, že zatímco předchozí vlády v minulých letech o novele stavebního zákona dlouhé roky pouze diskutovaly, my jsme dotáhli práci do konce. Věřím, že novelu v krátkém čase schválí také Senát a podepíše prezident republiky, aby mohla nabýt účinnosti a pomoci českému stavebnictví.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist