https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezident-republiky-prijal-alenu-vitaskovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezident republiky přijal Alenu Vitáskovou

Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pátek dne 12. srpna 2016 na Pražském hradě na její žádost Alenu Vitáskovou, předsedkyni Energetického regulačního úřadu, která informovala o současných nákladech na podporu obnovitelných zdrojů energie, které dnes představují 45 miliard korun. Z čehož jenom 3 miliardy korun byly notifikovány Evropskou komisí, takže zbývajících 42 miliard je podle názoru předsedkyně ERÚ vypláceno nezákonně. Přičemž 1 kWh silové elektřiny má tržní cenu 1 korunu, zatímco cena dotované solární energie je až 15 korun za 1 kWh.

Prezident republiky vyjádřil názor, že je třeba udělat vše pro to, aby dotace vyplácené do kapes solárních baronů byly co nejvíce omezeny.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist