https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rada-vybrala-dalsi-dva-autobusove-dopravce.zbyva-vysoutezit-hradecko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Rada vybrala další dva autobusové dopravce. Zbývá vysoutěžit Hradecko

27. června 2019 | Královéhradecký kraj
Další dva uchazeče o zajišťování veřejné linkové dopravy v Královéhradeckém kraji dnes vybrala krajská rada. Obsluhovat budou Jičínsko a Rychnovsko. Celkem už rada rozhodla o sedmi dílčích oblastech, do nichž bylo území kraje pro tento účel rozděleno. Zbývá zajistit dopravce pro oblast Hradecka.

„Dnes se nám podařilo rozhodnout o dopravcích pro další dvě oblasti autobusového tendru, a to Jičínska a Rychnovska. Zbývá zajistit dodavatele veřejné linkové dopravy na Hradecku,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Dle rozhodnutí Rady Královéhradeckého kraje by veřejnou linkovou dopravu měly zajistit:
* na Jičínsku společnost BusLine KHK,
* na Rychnovsku sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus (Konsorcium – Rychnovsko).

V pondělí rada odsouhlasila výběr dopravců pro oblast Broumovska (sdružení společností CDS Náchod a P-Transport), Náchodska (CDS Náchod), Novoměstska a Trutnovska (obě sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus), v minulém týdnu pro oblast Královédvorska (BusLine KHK).

Zbývá zajistit autobusovou dopravu pro poslední oblast – Hradecko.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Veřejná zakázka se dělí na osm dílčích částí: Broumovsko, Náchodsko, Novoměstsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Královédvorsko, Hradecko a Jičínsko. Zajištění autobusové dopravy má přesah i na území sousedních krajů – Pardubického, Libereckého a Středočeského.

Referenční rozsah dopravního výkonu byl stanoven na 18,4 milionu autobusových kilometrů ročně. Aktuální součet maximální výše nabídkových cen v jednotlivých částech je pro jeden rok 716,2 milionu korun bez DPH. Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů. Zakázka řeší zajištění veřejné autobusové dopravy na území celého Královéhradeckého kraje od třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2020 do dne předcházející třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2030.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist