https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rekonstrukce-krkonosskeho-muzea-ve-vrchlabi-zacina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Rekonstrukce Krkonošského muzea ve Vrchlabí začíná

17. února 2020 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Po dlouhé přípravě začíná rekonstrukce bývalého kláštera augustiniánů ve Vrchlabí. Sídlo Krkonošského muzea Správy KRNAP projde rozsáhnou stavební rekonstrukcí a vznikne zde zcela nové hlavní Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Tvůrci mají záměr rekonstrukcí stavby i samotné expozice dostat Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku mezi opět nejlepší a nejnavštěvovanější expozice v Evropě. Nové návštěvnické centrum by mělo být otevřeno na přelomu let 2022–2023.

Do výběrového řízení na rekonstrukci objektu se přihlásili tři zájemci. Předpokládaná hodnota byla 83 004 002 korun. Vyhrála jej společnost Metrostav, a. s. s nabídkou 109 476 694 Kč. Stavbu přebírá 19. února a prakticky od té doby začíná rekonstrukce. Trvat by měla do léta 2021. Souběžně se stavebními pracemi budou probíhat přípravy na realizaci vnitřní expozice. Předpokládáme, že výběrové řízení na dodavatele proběhne začátkem roku 2021. Ve druhé polovině roku, po skončení stavebních prací, navážou práce na instalaci nové expozice.

Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku nahradí v minulosti oblíbené expozice Kámen a život a Člověk a hory, jejichž životnost již skončila. Správa KRNAP v tomto centru vytvoří expozici dokumentující příběh Krkonoš, a to jak s ohledem na jedinečnou přírodu, tak ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Po dobu rekonstrukce Krkonošského muzea ve Vrchlabí v budově bývalého augustiniánského kláštera zůstávají návštěvníkům nadále otevřené expozice Krkonošského muzea ve Čtyřech historických domcích na Náměstí Míru ve Vrchlabí, na zámku v Jilemnici a lesnicko-myslivecká expozice Šindelka v Harrachově.

Projekt je finančně podpořen z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) zaměřeného na podporu muzeí (zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví).


Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist