https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/safari-park-ma-skoro-30-novych-druhu-morskych-zivocichu.ulehcil-tak-tornadem-ponicene-zoo-hodonin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari park Dvůr Králové: Safari park má skoro 30 nových druhů mořských živočichů. Ulehčil tak tornádem poničené Zoo Hodonín

6. října 2021 | Safari park Dvůr Králové
Ryby i bezobratlí se zabydleli v zázemí i expozicích Vodních světů. Řadu z nich již mohou vidět návštěvníci.

Muréna hvězdovitá, kanic tečkovaný nebo bodlok žlutočelý. To jsou noví obyvatelé Vodních světů, kteří před 14 dny přijeli do Safari Parku Dvůr Králové z jižní Moravy. „Transport mořských živočichů a jejich aklimatizace na nové podmínky jsou poměrně značně náročné disciplíny. To, že všichni živočichové tuto složitou operaci přestáli ve zdraví a v pohodě si zvykají, potvrzuje vysokou úroveň našich ošetřovatelů i vysokou úroveň dosavadní péče v Hodoníně,“ říká zoolog Michal Podhrázský.

Takřka pět desítek nových obyvatel ve 34 druzích přicestovalo do mořských akvárií i zázemí Vodních světů ze Zoo Hodonín. Tamější pavilon akvárií totiž nedávné tornádo poškodilo natolik, že bude nutné ho strhnout. „Když se kolegové z Hodonína začali shánět po domově pro svá zvířata, dlouho jsme neváhali. Není mnoho zařízení, která mají potřebné podmínky. Jsme rádi za důvěru, kterou nám Hodonínští svěřením svých zvířat projevili,“ uzavírá Michal Podhrázský.

Pro mořskou sekci Vodních světů to znamená výrazné zpestření. Některé nové živočichy už mohou lidé obdivovat. „Šestadvacet druhů je ve Dvoře k vidění zcela nově. U dalších šlo o doplnění skupin či párů, která už naše akvária obývají. Návštěvníky, kteří během svých výprav zamíří do Vodních světů, čeká pestřejší podívaná než kdy dřív,“ uzavírá zoolog.

Není to první přátelská pomoc, kterou safari park tornádem postižené zoo v Hodoníně poskytl. Zaměstnanci safari parku krátce po přírodní pohromě uspořádali mezi sebou sbírku, jejíž výtěžek zaslali na pomoc hodonínským kolegům.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist