https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sfdi-bude-moci-financovat-nove-dopravni-projekty-snemovna-schvalila-potrebnou-novelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: SFDI bude moci financovat nové dopravní projekty, sněmovna schválila potřebnou novelu

2. března 2016 | MD ČR
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude nově moci financovat širší okruh dopravních projektů. Vyplývá to z novely zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, která dnes byla schválena Sněmovnou. Státní fond dopravní infrastruktury by mohl nově poskytovat finanční prostředky například na výstavbu a modernizaci překladišť zboží mezi jednotlivými druhy dopravy, na všechny dráhy s výjimkou těch lanových či na opravy místních komunikací v místech, kde kříží železnici nebo silnici v majetku státu. Novela nyní čeká ještě na schválení ze strany Senátu a na podpis prezidenta.

„S Evropskou komisí se nám podařilo pro další období vyjednat finance i tam, kde jsme dosud na evropské peníze nedosáhli. Chceme je využít například na drážní infrastrukturu, včetně městské a podporu překladišť. Zároveň budeme moci vytvořit vstřícnější podmínky pro cyklisty, díky investicím do výstavby a oprav cyklistických stezek a zřizování jízdních pruhů pro cyklisty,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok. Cílem novely je především umožnit SFDI financovat i ty oblasti, na které lze nově čerpat evropské prostředky z Operačního programu Doprava pro období 2014 až 2020 a z nástroje pro propojení Evropy, tzv. CEF.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist