https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sirius-dorazil-z-brem-do-ceska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Leo Express: Sirius dorazil z Brém do Česka

18. září 2019 | Leo Express
Autor: Emil Sedlařík, tel: 773 740 512
Nový vlak Leo Express Sirius dorazil z Brém do Česka a míří na schvalovací proces do Velimi. Leo Express očekává rychlý průběh schvalování a nasazení nových jednotek v příštím roce.

Vlak Sirius, který vyvinul Leo Express společně s dodavatelem, je ušitý na míru pro potřeby zákazníků. Při přípravě jeho designu, který Leo Express vlastní, se vycházelo ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů. Jméno Sirius bylo vybráno z více než 4000 návrhů, které vzešly od samotných cestujících.

Na projektu nového vlaku Leo Express se spolupodílela česká designerská studia a další tuzemští dodavatelé. Z Česka tak pochází každá pátá součástka, která byla na vlaku použita. Český je také zabezpečovací systém vlaku. Kromě toho, že je vlaková doprava obecně tou nejekologičtější, vyniká Sirius vysokou mírou rekuperace energie a její nižší spotřebou danou lehkou hliníkovou konstrukcí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist