https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-z-celeho-sveta-dorazi-pomahat-do-centra-socialni-a-osetrovatelske-pomoci-v-praze-15
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků z celého světa dorazí pomáhat do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 15

Podobně jako tomu bylo v předchozích letech, tak i letos dorazí na dobrovolnický projekt do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci skupina dobrovolníků, jejichž cílem bude zpříjemnit čas klientům tohoto centra a přinést nové světlo a zážitky do jejich každodenního života. Skupina 6 dobrovolníků a dvou vedoucích stráví ve zmíněném centru celý týden od 5. do 12. srpna. Projekt se koná díky spolupráci organizace INEX – SDA a CSOP Praha 15.

Tuto neděli se již podeváté sejde skupina dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vyrazí do Centra sociální a ošetřovatelské pomoci zpříjemnit pobyt místním klientům. Účastníci, kteří dorazí například z Francie, Španělska nebo Ruska, společně se dvěma vedoucími (z České republiky a Finska) připraví zábavný program pro klienty místního centra. Kromě účasti na pravidelných cvičeních a aktivitách jako kreslení, četba nebo cvičení, budou účastníci tvořit i vlastní volnočasové aktivity - např. divadlo, vyprávění o zemích, ze kterých pocházejí apod. Vyvrcholením workcampu bude zahradní slavnost s občerstvením a bohatým mezinárodním programem, kterou dobrovolníci pro klienty připraví v přilehlé zahradě. „Dobrovolníci ale nebudou jen pracovat v místním centru. Součástí jejich pobytu bude i kurz češtiny a přednáška o nemocech ve stáří a ergoterapii. Taky nám zbude dostatek volného času na to, abychom mohli poznávat krásy Prahy. A určitě si i zahrajeme fotbal,“ sdělil Tomáš Svoboda, jeden z vedoucích. Účastníci budou ubytování ve sportovním areálu Na Šancích, kde je možnost sportovního vyžití opravdu široká.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek.

Tomáš Svoboda

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Neli Zaworová):
https://drive.google.com/drive/folders/1Zj2nXTGmya2sOaw-t_y9i-jOJYsuZ0l8?usp=sharing
Tomáš Svoboda, vedoucí workcampu, tel: 603 147 126 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist