https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stare-elektro-prinese-ve-zlinskem-kraji-letni-osvezeni-zdarma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Staré elektro přinese ve Zlínském kraji letní osvěžení zdarma

9. srpna 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Vstup zdarma, zmrzlinu navrch a k tomu spoustu zábavy. Na to se mohou o prázdninách těšit návštěvníci čtyř koupališť a aquaparků ve Zlínském kraji na akcích s názvem Ice Tour aneb Recyklujte po tučňákovsku. Stačí vzít s sebou starý spotřebič a odevzdat jej u vchodu do areálu. Akce pořádá kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN ve spolupráci se Zlínským krajem.
Ice Tour aneb Recyklujte po tučňákovsku se uskuteční v sobotu 13. 8. na koupališti Zelené ve Zlíně, v neděli 14. 8. na koupališti v Rožnově pod Radhoštěm, v sobotu 20. 8. na městském koupališti v Chropyni a v neděli 21. 8. na koupališti v Uherském Hradišti, vždy od 10 do 18 hodin. Při deštivém počasí se termín o týden posune, aktuální informace bude zveřejněna na facebooku „Recyklace je legrace“ a www.elektrowin.cz.
„Zlínský kraj úzce spolupracuje s kolektivním systémem ELEKTROWIN již deset let. Po celé toto období dochází k rozšiřování a zahušťování sítě nádob a míst na třídění vyřazených elektrospotřebičů pro občany. Současně každým rokem za přispění Zlínského kraje probíhá informační kampaň a různé osvětové akce pro nejširší veřejnost,“ řekl náměstek hejtmana Ivan Mařák, zodpovědný za životní prostředí a rozvoj venkova.
Podle Mařáka občané Zlínského kraje přistupují k třídění vyřazených elektrospotřebičů velmi zodpovědně a kraj se tak ve výtěžnosti na obyvatele každoročně umísťuje na předních příčkách, konkrétně v roce 2015 to bylo na třetím místě v rámci celé České republiky s více než 4 kg elektroodpadu na občana a rok.
„Celý seriál má motto ‚Nebuďte chladní k recyklaci,‘. U bazénů vyroste nafukovací iglú o průměru čtyři metry, u něhož budou promotéři v kostýmech tučňáka nabízet kopečkovou zmrzlinu zdarma. Připraven je také zábavný program, v němž si děti i dospělí formou soutěží a kvízů vyzkoušejí, jak se orientují v pravidlech zacházení s vysloužilým elektrem a recyklaci.,“ dodává Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s.
Návštěvníci akce se mají opravdu na co těšit. Kromě vstupu a zmrzliny zdarma za donesený elektrospotřebič, může každý v soutěžích vyhrát zajímavé ceny. Soutěžit o ceny bude možné i poté, co zábava u bazénu skončí. Stačí se při některé z akcí vyfotit u fotostěny a foto poslat na facebook „Recyklace je legrace“. Na toho, kdo nasbírá nejvíce lajků čeká zmrzlinovač.
Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist