https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/top-09-a-kdu-csl-jdou-spolecne-do-voleb-v-libereckem-kraji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09 a KDU-ČSL: TOP 09 a KDU-ČSL jdou společně do voleb v Libereckém kraji

3. března 2020 | TOP 09 a KDU-ČSL
TOP 09 a KDU-ČSL se dohodly na společné kandidátce v Libereckém kraji. Koaliční kandidátka ponese název „Společně pro Liberecký kraj“, lídrem kandidátky bude vedoucí CHKO Český ráj Jiří Klápště (TOP 09), dvojkou kandidátky pak předseda krajské organizace KDU-ČSL Štěpán Matek.

„V Libereckém kraji se nám podařilo vytvořit kvalitní kandidátku, na které se spojili politici TOP 09, KDU-ČSL i výrazné, nezávislé osobnosti jako je například náměstek primátora Liberce, pan Šolc. Už při svém zvolení předsedkyní jsem avizovala, že jednou z mých priorit bude spojování demokratických stran a velmi mě těší, že tato snaha přináší konkrétní výsledky,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Jsem rád, že v Libereckem kraji se daří hledat společné synergie a spolupráci. KDU-ČSL má zájem na dalším rozvoji Libereckého kraje, a proto chceme společně s TOP 09 uspět v krajských volbách. Jsme stranou, která má v ČR nejvíce starostů a komunálních politiků ze všech politických stran a chceme tyto zkušenosti a důvěru přenést i na krajskou úroveň. Chceme přispět k lepšímu životnímu prostředí, ochraně vody a půdy. Nebo také podpoře lepší dopravní infrastruktury, či kvalitním sociálním službám, zdravotnictví a školství. To jsou oblasti, kde kraje mají gesci a nástroje, jak tyto oblasti zlepšit a rozvíjet,“ konstatoval Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

„Čelíme stále narůstajícím problémům, které jsou způsobeny změnou klimatu. Sucho, vlny veder, nedostatek pitné vody, to jsou aktuální témata, která je třeba řešit, aby Liberecký kraj zůstal i nadále tak dobrým místem pro život, jak tomu bylo doposud. Spojili jsme v této situaci síly a jsem rád, že svými znalostmi a pracovními zkušenostmi mohu přispět ke společnému cíli, kterým je kvalitní život v Libereckém kraji pro nás i budoucí generace," říká lídr kandidátky, Jiří Klápště (TOP 09).

„Jsem rád, že v dnešní době, kdy se tříští politické spektrum, jsme našli partnera v parlamentní straně. Vážím si lidské i programové shody a těším se na spolupráci. Věřím, že představíme voličům v Libereckém kraji silnou alternativu s volebním programem, jehož hlavní prioritou bude občan Libereckého kraje,“ uvádí Štěpán Matek, předseda krajské organizace KDU-ČSL.

„Je vždy lepší spojovat než rozdělovat, spolupráce demokratického středu má smysl,“ dodává trojka kandidátky Jiří Šolc, náměstek primátora Liberce.


Pořadí první pětky kandidátky
1 Ing. Klápště Jiří, vedoucí CHKO Český ráj, TOP 09
2 Ing. Matek Štěpán, trenér plavání, ekonom, KDU-ČSL
3 Mgr. Šolc Jiří, náměstek primátora města Liberec, nestraník
4 Ing. Šimůnek Josef, finanční manažer, KDU-ČSL
5 Václav Miloslav, soukromý podnikatel ve stavebnictví, TOP 09

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist