https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/top-09-povede-do-eurovoleb-jiri-pospisil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: TOP 09 povede do eurovoleb Jiří Pospíšil

25. ledna 2019 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Dnes odpoledne se sešel Výkonný výbor TOP 09, jehož členové rozhodli na základě krajských nominací o pořadí kandidátů za TOP 09 do voleb do Evropského parlamentu. Lídrem kandidátky byl zvolen předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Vyjednávací tým TOP 09 tak dostal jednoznačný mandát pro vyjednávání s potenciálními koaličními partnery o finální podobě společné kandidátky do Evropských voleb.

Dvojka kandidátky TOP 09 je europoslanec a bývalý dlouholetý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer. Na třetí místo strana nominovala Marka Ženíška, místopředsedu TOP 09 a výkonného ředitele TOPAZu. Čtvrté místo obsadila lékařka a bývalá poslankyně Gabriela Pecková.

Další pořadí kandidátů za TOP 09:
5. Vojtěch Vais
6. Jakub Hruška
7. Radovan Auer
8. Marek Polach
9. Lukáš Otys
10. Tomáš Ignác Fénix
11. Terezie Radoměřská
12. Radek Zapletal
13. Miroslav Patočka
14. Jan Schneider

„Naším cílem je být společně se STANem jasnou volbou pro proevropského voliče. Chceme jasně hájit naše prozápadní směřování. Chceme porazit hnutí ANO v evropských volbách. Nabídneme občanům zajímavý volební program, který bude nabízet řešení pro bezpečnost v Evropě, další rozvoj vnitřního evropského trhu, ale i témata související s ekologií, ochranou životního prostředí a klimatu,“ uvedl k eurovolbám Jiří Pospíšil, předseda TOP 09 a lídr kandidátky.

Z druhého místa kandidátky bude svůj mandát obhajovat Luděk Niedermayer: „Za úspěch v Evropském parlamentu považuji vytvoření a udržení společné české delegace v klubu Evropské lidové strany. Díky tomu se nám s kolegy daří skupinu silně ovlivňovat, jak u velkých věcí – typu postoje k Rusko-ukrajinské krizi, zvyšování bezpečnosti, obchodní dohody, brexitu, ale i u jednotlivých zákonů. Díky intenzivnímu tlaku europarlamentu se podařilo zavřít spoustu cest ke krácení i obcházení daní a z této agendy se stala jedna z hlavních ekonomických agend EU.“

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist