https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/treti-bilancni-schuzka-premiera-sobotky-v-oblasti-mistniho-rozvoje-se-vlade-podarilo-efektivne-cerpat-evropske-fondy-a
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Třetí bilanční schůzka premiéra Sobotky: V oblasti místního rozvoje se vládě podařilo efektivně čerpat evropské fondy a prosadit řadu klíčových zákonů

22. srpna 2017 | Úřad Vlády ČR
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bilancoval v úterý 22. srpna 2017 s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou činnost jejího resortu.

„Naší vládě se podařilo v oblasti místního rozvoje splnit většinu závazků, které jsme si dali. Podařilo se napravit neschopnost předchozích vlád účinně čerpat evropské dotace a výrazně zrychlit dočerpávání evropských strukturálních a investičních fondů za období 2007–2013. Díky tomu Česká republika nakonec v programovém období 2007–2013 využila 96,4 % vyjednaných prostředků,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Vláda v oblasti místního rozvoje dokončila přípravu na čerpání fondů pro roky 2014–2020, schválila novou Dohodu o partnerství, připravila novelu zákona o podpoře regionálního rozvoje. Podařilo se také prosadit nový zákon o veřejných zakázkách s cílem zajistit transparentnost a funkčnost zadávacích řízení.

„K dalším úspěšně splněným úkolům ministryně Šlechtové patří podpora cestovního ruchu a novela stavebního zákona, která zjednoduší možnost plánování, přípravy a realizace staveb a usnadní život firmám i drobným stavebníkům,“ doplnil předseda vlády Sobotka.

K rozpracovaným úkolům resortu patří změna zákona o veřejných dražbách, návrh zákona o realitním zprostředkování a změna zákona o podnikání a činnosti v oblasti cestovního ruchu.

Ministerstvo pro místní rozvoj mělo původně v gesci zákon o sociálním bydlení, který byl později převeden na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Zákon se však ani jednomu z resortů prosadit nepodařilo, v Poslanecké sněmovně byl na konci volebního období již zablokován obstrukcemi opozice.

Hlavní splněné závazky vlády Bohuslava Sobotky v oblasti místního rozvoje:
* Prosazení zákona o zadávání veřejných zakázek, který reflektuje moderní trendy zadávání v EU a slaďuje požadavky na důslednou transparentnost zadávacích řízení s cílem zamezit korupci a zajistit výběr optimálního dodavatele.
* Novela stavebního zákona zjednodušuje možnost plánování, přípravy a realizace staveb a usnadní život firmám i drobným stavebníkům.
* Zákon o podpoře regionálního rozvoje – jeho cílem je zdokonalení a aktualizace procesu tvorby a aplikace strategických dokumentů určených pro efektivní zacílení veřejné podpory regionálního rozvoje v rámci ČR i EU.
* Čerpání evropských fondů – v letech 2007–2013 bylo využito 96,4 % vyjednaných prostředků a v novém programovém období 2014–2020 bylo vyhlášeno už 533 výzev s alokací 543,3 miliardy korun (tj. 91 % alokace pro toto období).
* Vláda schválila akční plán RE:START, strategii restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

V bilančních schůzkách bude předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračovat ve středu, kdy se setká s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Janem Chvojkou.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist