pr@rozkosbezrizika.cz "> V pátek si vezměte červený deštník - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-patek-si-vezmete-cerveny-destnik-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ROZKOŠ bez RIZIKA: V pátek si vezměte červený deštník

14. prosince 2021 | ROZKOŠ bez RIZIKA
Autor: pr@rozkosbezrizika.cz, tel: 737 734 609
Naší zemí otřásla před 3 lety vražda sedmadvacetileté sexuální pracovnice v Teplicích, ale násilí není jen vražda… “V rámci výzkumů jsme definovali několik druhů násilného jednání: násilí sexuální, fyzické, psychické a ekonomické. 75 % našich respondentek zažilo psychické násilí, 50,6 % sexuální a shodně v 67,9 %, tedy ve dvou třetinách případů, zažily naše respondentky fyzické nebo ekonomické násilí,” říká generální ředitelka organizace ROZKOŠ bez RIZIKA Hana Malinová. K násilným činům nejčastěji dochází ze strany zákazníků. Stereotypy a předsudky, které lpí na profesi sexuálního pracovníka jsou vysoké, a i díky tomu je pro tyto osoby obtížné hlásit fakt, že se stali obětí trestné činnosti. Zákazníci těchto služeb mohou mít pocit, že nebudou potrestáni.
Pomozte nám to změnit
V pátek 17. prosince se v 14.30 hodin pracovnice a podporovatelé ROZKOŠE bez RIZIKA vydají na tradiční pěší průvod Prahou za ukončení násilí na ženách a mužích pracujících v sexbyznysu. Pochod s červenými deštníky (tradičního symbolu ochrany pro sexuální pracovníky) povede z Karlova náměstí přes Václavské a Wilsonovou ulicí do parku u Hlavního nádraží.
Pokud se chcete dozvědět více o typech násilí, se kterým se ženy (a muži) v sexbyznysu setkávají, a možnostech, jak mu předcházet, nalaďte si 17. prosince v 16.00 hodin youtube kanál a sledujte live stream na téma násilí v sexbyznysu. „Promluvíme o věcech, o kterých se běžně nemluví. Téma může být zajímavé jak pro odborníky, tak pro veřejnost, která vůči sexbyznysu mnohdy zaujímá stereotypní postoje dané neznalostí.“ říká k živému vysílání Jitka Papežová z ROZKOŠE bez RIZIKA.
Od 17.30 hodin proběhne ještě pietní akt se zapálením svíček u pomníku Sbratření (Vrchlického sady u Hlavního nádraží v Praze). Zde si připomene oběti násilí a akci zakončí modlitba za zemřelé sexuální pracovnice a pracovníky, které se zhostí Mikuláš Vymětal, farář pro humanitární aktivity, menšiny a sociálně vyloučené.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist