https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-doporucila-ratifikaci-parizske-klimaticke-dohody-komentar-hnuti-duha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Vláda doporučila ratifikaci Pařížské klimatické dohody - komentář Hnutí DUHA

21. září 2016 | Hnutí DUHA
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Vláda právě navrhla ratifikaci přelomové dohody z Paříže, kde se loni v prosinci státy světa shodly, že postupně ukončí závislost na fosilních palivech a provedou opatření pro zastavení růstu teploty Země na relativně bezpečné úrovni [1]. Vláda doporučila poslancům, senátorům i prezitentovi republiky dohodu odsouhlasit.

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Velmi vítáme tento krok vlády. Nyní je na řadě tzv. antifosilní zákon, který cíle přelomové dohody z Paříže přenese do české ekonomiky, dá podnikům i domácnostem potřebnou jistotu a srazí znečištění ovzduší i účty za dovoz fosilních paliv z rizikových zemí. Vláda by měla antifosilní zákon schválit co nejdříve."


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz, 723 559 495

Poznámky:
[1] Více v tiskové zprávě http://www.hnutiduha.cz/aktualne/svet-schvalil-globalni-dohodu-o-ochrane-klimatu
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist