https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-musi-pripravit-antifosilni-zakon-jak-slibila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Vláda musí připravit antifosilní zákon, jak slíbila

23. února 2016 | Strana zelených
Autor: Jan Žáček
Vláda se má ve středu znovu zabývat Analýzou proveditelnosti legislativy v rámci snižování závislosti na fosilních palivech v podmínkách České republiky. Projednávání tohoto dokumentu, který by měl odstartovat přípravu antifosilního zákona, už několikrát odložila.

“Vláda by neměla dále odkládat přípravu antifosilního zákona, kterou před dvěma lety slíbila ve svém programovém prohlášení. ČR je nyní z téměř 80 procent závislá na fosilních palivech. Každý rok odteče z české ekonomiky přes 200 miliard korun za dovoz ropy a zemního plynu. I když s poklesem závislosti počítají vládní materiály, zelení jsou přesvědčeni, že k výraznému snížení závislosti Česka je potřeba připravit samostatný zákon. Jen samostatná právní úprava může snížit energetickou závislost na jiných zemích, náklady na dovoz paliv, produkci skleníkových plynů a zároveň přinést zvýšení podpory investic do inovací a úspor energií,” říká předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
Jan Žáček tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist