https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vnitrni-trh-a-novy-pristup-k-regulaci-vyrobku-komise-zahajuje-on-line-diskusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Vnitřní trh a "nový přístup" k regulaci výrobků: Komise zahajuje on-line diskusi

"Nový přístup" k regulaci výrobků významným způsobem přispěl k již desetiletému úspěchu společného trhu. On-line diskuse všech zainteresovaných stran zapadá do rámce širšího úsilí, které vyvíjí komisař Liikanen a generální ředitelství pro podnikání k posílení správného fungování vnitřního trhu.

Diskuse se vede v rámci průzkumu zaměřeného na komplexní přepracování, aktualizaci a zkvalitnění Nového přístupu Evropské unie k regulaci výrobků. Hlavním cílem tohoto přístupu je podpořit bezpečnost a chování průmyslových výrobků a zároveň zajistit jejich neomezenou dostupnost na celém jednotném trhu.
<p>
Přístup spočívá v&nbsp;tom, že se stanoví jen nejzákladnější požadavky na bezpečnost a popř. ekologickou nezávadnost, zatímco volba vhodného technického řešení ke splnění těchto požadavků se ponechává přímo na podnikatelích. Tato řešení velmi často vedou k&nbsp;vypracování evropských norem, jejichž výhoda nespočívá pouze v&nbsp;dostatečné pružnosti umožňující držet krok s&nbsp;technickým pokrokem, ale také v&nbsp;minimalizaci administrativní zátěže podniků.
<p>
[Podkladový text <A href="http://www.europa.eu.int/rapid/start/cgi/guesten.ksh?p_action.gettxt=gt&amp;doc=IP/02/11|0|RAPID&amp;lg=EN">IP/02/11</A>]
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist