https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vychazka-za-jedlymi-rostlinami-do-chko-palava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Vycházka za jedlými rostlinami do CHKO Pálava

29. března 2018 | AOPK ČR
Třetí vycházka z cyklu Užitá botanika, který pro veřejnost od loňského roku pořádá AOPK ČR, Správa CHKO Pálava, se vydařila.

Tato exkurze byla pro loňský velký úspěch opět zaměřena na poznávání jarních rostlin, kterými je možné si v tomto období zpestřit jídelníček.

Sešli jsme se v 9:00 před budovou Správy CHKO Pálava v hojném počtu – vedle 2 lektorek dorazilo 21 dospělých účastníků, 5 dětí a jeden pes. Vydali jsme se přes Kozí hrádek a Turold do zahrádek, sadů a vinohradů na jeho západním úpatí. Jimi jsme prošli až na Růžový kopec, kde jsme posvačili a vyrazili jsme zpět do Mikulova. Cestou jsme si ukazovali jedlé rostliny a na vhodných místech jsme si je nasbírali pro další použití. Seznámili jsme se např. s ptačincem žabincem, kerblíkem třebulí, řebříčkem obecným, kopřivou dvoudomou, violkou vonnou a česnekem planým a dozvěděli jsme se užitečné informace o jejich použití v kuchyni. Při zpáteční cestě jsme na navážce u vyhloubené tůně potkali první kvetoucí rostliny podbělu lékařského.

Po návratu do Mikulova jsme si ve společenské místnosti Správy CHKO pěkně v teple připravili salát a pomazánku z nasbíraných rostlin, společně jsme si na nich pochutnali a přitom si vyměňovali zkušenosti s jedlými rostlinami, jejich sběrem, úpravou, pěstováním apod.

Další vycházka je naplánovaná na sobotu 21. dubna. Při ní se zaměříme zejména na rostliny užitečné pro včely a další blanokřídlý hmyz. O akci vás budeme s předstihem informovat na našich internetových stránkách a prostřednictvím letáčků na vývěsních místech v obcích.

Účastníkům děkujeme za zájem o naši vycházku, doufáme, že nám zachovají přízeň i do budoucna, a těšíme se na další společně strávený den v přírodě.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist