https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyjadreni-daniela-pitka-sz-k-nezarazeni-luk-u-prelouce-na-seznam-natura-2000
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Vyjádření Daniela Pitka (SZ) k nezařazení luk u Přelouče na seznam Natura 2000

3. května 2016 | Strana zelených
Vyjádření člena předsednictva Strany zelených Daniela Pitka k rozhodnutí vlády zařadit mezi evropsky chráněná území na seznam Natura 2000 jen kaňonovité labské údolí, nikoli louky u Přelouče:

“Vláda se rozhodla pro polovičaté řešení podle vzoru ‘Vlk se nažral, ale koza zůstala celá’ a doufá, že tím Evropskou komisi ukojí. Vystavuje tím ale Česko riziku citelných sankcí a ztráty miliard korun na evropských dotacích. Zelení dlouhodobě odmítají jak stavbu jezu u Děčína, tak vybudování umělého koryta u Přelouče, které by zasáhlo do cenného přírodního území a otevřelo cestu betonové lobby. Vodní doprava po Labi nemůže být spolehlivá ani rentabilní, když vody v řece ubývá a koryto bývá velice často na minimálním stavu vody. Miliardy korun investované do megalomanských vodních staveb se nikdy nemohou vrátit,” říká Daniel Pitek, člen předsednictva SZ.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist