MgA. Iva Vašáková "> Výstava keramické tvorby - 30 let České republiky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystava-keramicke-tvorby-30-let-ceske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

DDM Ulita: Výstava keramické tvorby - 30 let České republiky

26. února 2024 | DDM Ulita
Autor: MgA. Iva Vašáková, tel: 222 990 330
V exkluzivních prostorách Clam-Gallasova paláce budou od 5. 3. 2024 k vidění díla oceněná v celostátní keramické soutěži, kterou pořádá Dům dětí a mládeže – Ulita s podporou magistrátu hl. města Praha. Výstava potrvá do 27. 3. 2024 a bude otevřena úterý až pátek 13–18 hod., sobota a neděle 10–18 hod. Vernisáž k výstavě se uskuteční 4. 3. od 17 hod. Těšit se můžete na hudební vystoupení slammerky, improvizátorky a zpěvačky Máši Černíkové alias Bio Mashi.

„Keramika jako mimořádně zajímavá výtvarná technika je v soutěžích neprávem opomíjena. Keramiku často vnímáme jako užitkový obor, zatímco její vyjadřovací prostředky spojují jazyk sochařství, malby i grafiky a nabízí nekonečno nových možností. Celostátní keramickou soutěž založila Ulita na podporu oboru,“ uvedla koordinátorka výstavy Kateřina Tetivová.

Výstava je vyvrcholením druhého ročníku soutěže. Tématem této soutěže pro děti a mládež, která se uskutečnila v roce 2023, bylo výročí 30 let od vzniku České republiky. Téma bylo pojato široce – od státních symbolů přes výrazné i méně známé osobnosti kulturního a společenského života až po pojetí české krajiny.

Na výstavě budou kromě vítězných děl soutěže k vidění také objekty mladé české sochařky Marie Jiřičkové a také díla několika dalších autorů, kteří na soutěž tematicky navazují.

Výstava je doplněna vzdělávacími prvky: QR kvíz, výtvarná dílna (foto komiks), stolní hry, promítání krátkých zábavných vzdělávacích filmů. Program je samoobslužný, není potřeba se objednávat.

Vstup je zdarma. Adresa: Husova 20, Praha 1, vchod z nádvoří.

První ročník měl výstavu ve Fata Morganě Botanické zahrady v pražské Troji. Na fotografie je možné se podívat na stránkách Keramické studio Ulita.

Kateřina Tetivová
Garant výtvarného oboru
Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita
Telefon: 775 254 312
E-mail: tetivova@ulita.cz
www.ulita.cz
www.keramikaulita.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist