Bohdan-Volodymyr Berezhnyy "> Zahraniční dobrovolníci pomohou s přípravou a realizací poutě v Modletíně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-pomohou-s-pripravou-a-realizaci-poute-v-modletine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci pomohou s přípravou a realizací poutě v Modletíně

24. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Bohdan-Volodymyr Berezhnyy, tel: b_berezhnyy@utb.cz
(Modletín 24.7.): Pod záštitou neziskové organizace INEX a organizace Benediktus z.s., pomáhající lidem s mentálním postižením, se ve dnech 23. 7. až 6. 8. sejde skupina zahraničních a českých dobrovolníků, aby pomohli s přípravami poutě ke svaté Anně v Modletíně. Cílem projektu je pomoci s realizací této největší každoroční kulturní akce, kterou organizace Benediktus pořádá a podpořit tím rozvoj pozitivních vztahů s lidmi s postižením.

Šest dobrovolníků z Čech, Mexika, Koreje a Španělska, se bude spolu s klienty a asistenty organizace Benediktus věnovat v rámci tzv. workcampu přípravě areálu včetně sekání a hrabání trávy, stavbě stanů, stolů či lavic a výroby dekorace. Pouť zahrnuje stánky s občerstvením, nespočet her pro děti, živou hudbu a divadlo. Na zručnější dobrovolníky s kreativním duchem tudíž čeká vaření, pečení a pomoc s podobnými aktivitami. Dobrovolníci budou sdílet každodenní život s lidmi s mentálním postižením v komunitním prostředí.

Modletín se nachází v srdci chráněné krajinné oblasti Železné hory, čímž se nabízí široká škála volnočasových aktivit jako je například turistika, koupání v nedaleké přehradě, houbaření, výlety za památkami či kulturním obohacením.

Projekt je realizován ve spolupráci s neziskovou organizaci Benediktus, která je komunitou lidí s mentálním postižením i bez něj. Benediktus poskytuje sociální služby chráněné bydlení, centrum denních služeb a sociálně terapeutické dílny. Napříč bohatou škálou činností zapojuje lidi s postižením do budování komunity a obnovy místního kulturního a duchovního dědictví. Benediktus je členskou komunitou mezinárodní asociace L’Arche Internationale.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

Bohdan-Volodymyr Berezhnyy, tel: b_berezhnyy@utb.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist