https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zastupci-kralovehradeckeho-kraje-jednali-s-dopravci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Zástupci Královéhradeckého kraje jednali s dopravci

20. února 2020 | Královéhradecký kraj
První náměstek Martin Červíček odpovědný za dopravu jednal se zástupci firem, které v Královéhradeckém kraji zajišťují autobusovou veřejnou dopravu. Hlavním tématem pracovního setkání bylo zajištění přechodu na nové smlouvy, které začnou platit od příštího roku.

Zástupci Královéhradeckého kraje jednali s dopravci

Dopravci s vedením kraje také domluvili pravidelné kontrolní dny, které bude organizovat odbor dopravy a probrali spolu také vícenáklady na nových úsecích silnic I. třídy, které vznikly nově zavedeným mýtem. Posledním velkým tématem jednání byla změna zaručené mzdy řidičů od roku 2020.

„Náš kraj je připraven tuto skutečnost řešit za předpokladu, že dopravce prokáže, že výše mzdových nákladů nabídnutá dopravcem při jednání s krajem v loňském roce nepokrývá finanční dopady související se navýšením zaručené výše mzdy pro řidiče autobusů schválenou Vládou ČR,“ uvedl na toto téma Martin Červíček.

V kraji budou od jara 2021 jezdit autobusy pěti společností v těchto oblastech:
Broumovsko: CDS Náchod a P-Transport
Náchodsko: CDS Náchod
Novoměstsko: Konsorcium Novoměstsko (Transdev Morava a Audis Bus)
Rychnovsko: Konsorcium Rychnovsko (Transdev Morava a Audis Bus)
Trutnovsko: Konsorcium Trutnovsko (Transdev Morava a Audis Bus)
Královédvorsko: BusLine KHK
Hradecko: BusLine KHK
Jičínsko: BusLine KHK

Královéhradecký kraj vypsal veřejnou zakázku rozdělenou na osm oblastí v říjnu 2019. Do konce termínu kraj obdržel celkem 31 nabídek, odpověděl na zhruba sedm desítek dotazů a vypořádal 15 námitek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže řešil v souvislosti s touto soutěží devět správních řízení a deset rozkladů soutěže. Ročně v Královéhradeckém kraji autobusy najezdí v průměru 19 milionů kilometrů.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist