https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zeleni-podporili-do-druheho-kola-senatnich-voleb-dernerovou-chmelovou-kantora-a-stehlika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Zelení podpořili do druhého kola senátních voleb Dernerovou, Chmelovou, Kantora a Stehlíka

10. října 2016 | Strana zelených
Strana zelených vyjádřila podporu do druhého kola senátních voleb celkem čtyřem uchazečům o senátorské křeslo. Jsou jimi opoziční zastupitelka Renata Chmelová (koalice Vlasta) na Praze 10, lékaři Alena Dernerová (Severočeši.cz) na Mostecku a Lumír Kantor (za KDU-ČSL) na Olomoucku a historik Michal Stehlík (KDU-ČSL) na Jihlavsku.

Do druhého kola senátních voleb zároveň postoupili hned tři zelení kandidáti: ředitel stanice pro záchranu živočichů Petr Orel (SZ) v Novém Jičíně, filosof Václav Bělohradský v Praze 6 a zastupitel Ladislav Kos v Praze 11.

Současná senátorka Dernerová suverénně vyhrála první kolo, získala téměř 37 procent hlasů. Jejím soupeřem ve druhém kole bude hokejový olympionik Jiří Šlégr. Z prvního místa postoupila i Chmelová, dostala asi 23 procent hlasů. Proti ní se postaví lékař Jiří Holubář.

Primář novorozeneckého oddělení olomoucké fakultní nemocnice Kantor získal v prvním kole zhruba 28 procent hlasů, jeho soupeřem bude lékař letecké záchranné služby a poslanec hnutí ANO Milan Brázdil. Stehlík se utká se stávajícím senátorem Milošem Vystrčilem z ODS, v prvním kole pro Stehlíka hlasovalo 16 procent voličů.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist