https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/znecisteni-ovzdusi-komise-vita-dohodu-o-snizovani-emisi-pro-motocykly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Znečištění ovzduší: Komise vítá dohodu o snižování emisí pro motocykly

Evropská komise přivítala dohodu o snížení emisí škodlivých látek z nových motocyklů o 65 až 70 procent ze současné úrovně do čtyř let. K dohodě dospěl smírčí výbor Rady a Evropského parlamentu.

Program komise nazvaný Auto-Oil II ukazuje, že podíl jednostopých a tříkolových vozidel na celkových emisích ze silniční dopravy rychle roste. Do roku 2010 zřejmě dosáhne úrovně 13,7 procent celkových emisí, a to i přes to, že tato vozidla se v té době budou na celkovém objemu silničního provozu podílet pouhými 2 až 3 procenty.
<p>
Dohoda novelizuje Směrnici 97/24/EC a snížení emisí oxidu uhelnatého a uhlovodíků zajistí ve dvou fázích, v roce 2003 a 2006.
<p>
Vzhledem ke skutečnosti, že největší objemy emisí se do ovzduší uvolňují v době zahřívání motoru a katalyzátoru, budou také zavedeny nové typové zkoušky. Komise bude nadále usilovat o harmonizaci intervalů zkoušek s USA a Japonskem, a to v rámci jednání na úrovni Hospodářské komise OSN pro Evropu (UN ECE). Pojem motocykl také zahrnuje tříkolky (tříkolová vozidla) a čtyřkolky (čtyřkolová vozidla), která také spadají do působnosti Směrnice 97/24/EC.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist