https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zruseni-nesmyslneho-navrhu-tarifniho-systemu-vitame
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Zrušení nesmyslného návrhu tarifního systému vítáme

3. března 2016 | ODS
Petr Fiala: Předsedkyně ERÚ dnes oznámila odložení nových tarifů na elektřinu až na rok 2019. Vláda, která se odpovědnosti za špatný návrh zříkala, musí změnit dokumenty, které počítaly s dřívějším datem. Občanští demokraté kritizovali nový tarifní systém hned od počátku. Až po vlně kritiky se probudil pan premiér a materiál z dílny svého vlastního ministra také odmítl. Jsme rádi, že na naše výhrady vláda reagovala. Teď jen můžeme doufat, že druhý pokus už bude lepší a nevystraší znovu občany skokovým růstem cen.

Alexandra Udženija: Nový návrh by měl klást důraz na podporu motivace k úspornému a šetrnému přístupu, na podporu domácností a malých podniků v oblasti mikroinstalací OZE, na využití z peněz v programu Zelená úsporám a podporu rozvoje obnovitelných zdrojů. Za klíčové také považuji férové nastavení tarifu pro tzv. MOO (maloodběr domácnost) a tzv. MOP (maloodběratel podnikatel). Ani jedna skupina nesmí být v upraveném návrhu zvýhodněna na úkor druhé. Navrhujeme také nastavit na počátku fixní složku ve výši max. 40 % a postupně v čase upravovat dle stavu na trhu. Čisté obnovitelné zdroje vlastněné domácnostmi by měly být postupně preferovány jako dlouhodobá varianta. Svoboda a odpovědnost musí být zastoupena i v přístupu k energetickým zdrojům. Taková situace by se ve finále vyplatila celé společnosti.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist