https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americka-aktivistka-erin-brockovichova-slavi-sedesatiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americká aktivistka Erin Brockovichová slaví šedesátiny

22.6.2020 01:00 | LAWRENCE/PRAHA (ČTK)
Americká právnička a ekologická aktivistka Erin Brockovichová, podle níž byl natočen film Erin Brockovich s Julií Robertsovou v hlavní roli, oslaví 22. června šedesátiny. Brockovichová a její šéf, právník Ed Masry vyhráli v roce 1996 v soudním sporu 333 miliónů dolarů, které musela společnost Pacific Gas and Electric Co. zaplatit 650 obyvatelům kalifornského města Hinkley za to, že způsobila otravu vodních zdrojů šestimocným chrómem.
 

Rodačka z Kansasu vystudovala umění na Kansaské státní univerzitě, působila jako modelka, v roce 1982 se přestěhovala do Kalifornie. Trojnásobná matka si pak získala velký respekt, když zkoumala mnohé nemocné lidi a nakonec podala na plynárenskou a elektrárenskou firmu Pacific Gas and Electric Co. hromadnou žalobu.

V dalších letech se věnovala dalším podobným sporům například ohledně úniků metanu či znečištění vod v Kalifornii. Dostala několik doktorátů na různých univerzitách, často vystupovala v televizi, má i poradenskou firmu.

Její příběh popisuje film "Erin Brockovich" Stevena Soderbergha s Julií Robertsovou v hlavní roli z roku 2000, za který Robertsová získala Zlatý glóbus a Oscara.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

22.6.2020 09:23
Přirozená krása a talent jdou někdy ruku v ruce.
Happy birthday to you !
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist