https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americky-ropny-gigant-chevron-kupuje-vyrobce-bionafty-renewable-energy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americký ropný gigant Chevron kupuje výrobce bionafty Renewable Energy

2.3.2022 00:18 | SAN RAMON (ČTK)
Americký ropný gigant Chevron se dohodl na převzetí výrobce bionafty Renewable Energy Group za 3,15 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard Kč). Informovala o tom firma v tiskové zprávě. Podle agentury Reuters jde o prozatím největší investici Chevronu v oblasti alternativních paliv.
 

Velké ropné společnosti v poslední době čelí rostoucímu tlaku ze strany vlád a investorů, aby snížily svou uhlíkovou stopu a zapojily se do boje proti klimatickým změnám. Mnohé rafinerie ve Spojených státech nyní zvyšují produkci paliv z obnovitelných zdrojů, aby tak mohly těžit z vládních subvencí, píše Reuters.

Chevron podle dohody za každou akcii společnosti Renewable Energy zaplatí 61,5 dolaru v hotovosti. Kupní cena tak zahrnuje prémii přes 40 procent k páteční závěrečné hodnotě akcií na burze.

Společnost Chevron v září slíbila, že do roku 2028 investuje deset miliard dolarů do snížení svých emisí uhlíku. Firma si stanovila za cíl dosáhnout na provozní úrovní do roku 2050 takzvané uhlíkové neutrality.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist