https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/boeing-bude-spolupracovat-s-mexikem-na-vyvoji-leteckeho-biopaliva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Boeing bude spolupracovat s Mexikem na vývoji leteckého biopaliva

4.3.2016 03:21 | PRAHA (oEnergetice)
Celý výzkum bude zaměřen především na získávání biomasy, produkci biopaliva, posouzení udržitelnosti a životního cyklu a dále na rozvoj trhu s touto komoditou.
Celý výzkum bude zaměřen především na získávání biomasy, produkci biopaliva, posouzení udržitelnosti a životního cyklu a dále na rozvoj trhu s touto komoditou.
Boeing, americký výrobce letecké techniky, bude spolupracovat s mexickým leteckým přepravcem Aeromexico a Mexickou letištní službou (ASA) na vývoji biopaliva pro letecký průmysl. Projekt rozvoje využívání leteckého biopaliva podpoří také mexická vláda. Iniciativa, kterou bude koordinovat Mexické centrum bioenergetických inovací, má za cíl podpořit jak mexický letecký sektor, tak ekologické a socioekonomické cíle. Na projektech spojených s vývojem biopaliva se bude podílet celkem 17 institucí.
 

„Pro účely podpory zákazníků a dlouhodobého rozvoje leteckého průmyslu je Boeing hrdý na partnerství s Aeromexico a mnohými klíčovými zainteresovanými subjekty, které podpoří rozvoj udržitelného mexického průmyslu s leteckým biopalivem,“ řekl k založení iniciativy Marc Allen, prezident Boeing International.

Allen v tiskovém prohlášení dodal, že rozvoj dlouhodobě udržitelného leteckého paliva bude hrát klíčovou roli v omezování emisí uhlíku v leteckém průmyslu a přinese Mexiku nové a inovativní průmyslové odvětví. Podle amerického ministerstva energetiky sníží udržitelně vyráběné biopalivo emise CO2 o 50 až 80 % ve srovnání s běžně využívanými palivy vyráběnými z ropy.

„Úspěch našeho úsilí by byl nemožný bez týmové práce ASA a našeho strategického partnera Boeing, kteří sehráli zásadní roli v projektech, jakými byly historicky první transkontinentální let s biopalivem na lince Mexiko-Madrid či zelené lety mezi Mexikem a Kostarikou. Jsme připraveni vyvrátit mýtus o tom, že nemůžete být sociálně a ekologicky zodpovědní a zároveň konkurenceschopní,“ komentuje spolupráci Sergio Allard z Aeromexico.

Příprava životaschopného obchodního modelu pro vyvíjené letecké biopalivo bude po dobu čtyř let podporována také ze strany mexické vlády a dalších zúčastněných institucí.

Celý výzkum bude zaměřen především na získávání biomasy, produkci biopaliva, posouzení udržitelnosti a životního cyklu a dále na rozvoj trhu s touto komoditou.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jan Budín
Autor je redaktorem serveru oEnergetice.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MP

Miloš Petráček

5.3.2016 16:45
Palmový olej...? Myslím, že je tak nějak jedno, z čeho to budou vyrábět, protože na to množství paliva bude potřeba velkého množství surovin, takže zase milióny hektarů čehosi, čemu bude muset ustoupit něco jiného- nejspíš prales...
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist