https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britska-automobilka-bentley-zahaji-v-roce-2025-vyrobu-prvniho-elektromobilu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britská automobilka Bentley zahájí v roce 2025 výrobu prvního elektromobilu

9.3.2022 00:24 | LONDÝN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Britská automobilka Bentley zahájí v roce 2025 výrobu svého prvního plně elektrifikovaného vozu. Do konce desetiletí pak investuje 2,5 miliardy liber (73,2 miliardy Kč) do udržitelnosti. Firma, která je součástí koncernu Volkswagen, to uvedla ve svém nedávném sdělení. Výrobce luxusních vozů plánuje do roku 2030 přejít pouze na výrobu elektromobilů.
 

Aby mohla firma elektromobil vyrábět, zprovozní závod v britském Crewe. Další podrobnosti ke svému elektromobilu neuvedla.

S plány na elektrifikaci svých automobilových řad a s masivními investicemi do nových technologií přichází mnoho automobilek. Reagují na hrozící zákaz vozů na fosilní paliva.

Automobilka v lednu uvedla, že loňský rok byl pro ni z hlediska odbytu rekordní. Díky silné poptávce po špičkových vozidlech firma celosvětově zvýšila prodej o 31 procent. Prodej byl rekordní už druhým rokem po sobě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist