https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-vybuduje-za-5-5-milionu-areal-s-cyklistickymi-tratemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno vybuduje za 5,5 milionu areál s cyklistickými tratěmi

4.5.2018 05:24 | BRNO (ČTK)
V Brně mezi Pisáreckou ulicí, řekou Svratkou a potokem Čertík vznikne letos za 5,5 milionu korun sportovní areál pro cyklisty. Cyklotrasy budou dlouhé celkem asi 3,5 kilometru. Převýšení dosáhne 190 metrů. Nové úseky mimo stávající asfaltové cesty budou mít přírodní povrch. / Ilustrační foto
V Brně mezi Pisáreckou ulicí, řekou Svratkou a potokem Čertík vznikne letos za 5,5 milionu korun sportovní areál pro cyklisty. Cyklotrasy budou dlouhé celkem asi 3,5 kilometru. Převýšení dosáhne 190 metrů. Nové úseky mimo stávající asfaltové cesty budou mít přírodní povrch. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
V Brně mezi Pisáreckou ulicí, řekou Svratkou a potokem Čertík vznikne letos za 5,5 milionu korun sportovní areál pro cyklisty. Budou se tam konat závody horských kol, ale sloužit bude i veřejnosti. Investice zabrání i střetům cyklistů s pěšími návštěvníky lesa, řekl novinářům primátorův náměstek Martin Ander (SZ).
 

Brněnští radní schválili poskytnutí čtyřmilionové dotace společnosti Lesy města Brna. Firma uhradí zbytek. Za peníze vybuduje v lesním prostředí trasy, bezpečnostní prvky i zázemí pro diváky. "Veřejnosti nabídneme atraktivní areál pro milovníky horských kol v lesním prostředí přímo v blízkosti centra. Zároveň je cílem zabezpečit provoz tak, aby nedocházelo ke kolizím mezi cyklisty a pěšími návštěvníky lesa," uvedl Ander.

Podle něj budou tratě odborně upravené způsobem, který zamezí erozi lesní půdy a poškozování stromů. Pozemek o rozloze skoro 12 hektarů je v majetku města. Jeho výhodou je dobrá dostupnost, blízkost z centra i dobré spojení s veřejnou dopravou a dostatek parkovacích míst v okolí.

Cyklotrasy budou dlouhé celkem asi 3,5 kilometru. Převýšení dosáhne 190 metrů. Nové úseky mimo stávající asfaltové cesty budou mít přírodní povrch.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist