https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-ziskalo-evropske-dotace-na-cyklostezku-i-sberne-dvory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno získalo evropské dotace na cyklostezku i sběrné dvory

15.5.2020 00:08 | BRNO (ČTK)
Peníze podpoří výstavbu cyklostezky, sběrného dvora i revitalizaci zeleně. / Ilustrační foto
Peníze podpoří výstavbu cyklostezky, sběrného dvora i revitalizaci zeleně. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dotace z Evropské unie v celkové výši přesahující 30 milionů korun se podařilo získat na některé brněnské projekty. Peníze podpoří výstavbu cyklostezky, sběrného dvora i revitalizaci zeleně. Vedení města o tom informovalo v tiskové zprávě.
 

Více než deset milionů korun získalo město na výstavbu cyklostezky v Brně-Chrlicích. Necelý kilometr cyklostezky pomůže odvést cyklistickou dopravu z frekventované silnice a vyjde na 11,2 milionu korun. "Denně tu projede až 8000 vozidel. Cyklisté budou moci po dokončení stavby bezpečně projet po nově zbudovaném úseku, který je navede na stávající cyklostezku přes D2 a dále na Modřice či Rebešovice," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Další desetimilionová dotace je určená na vybudování sběrného dvora v Lazaretní ulici, celkové náklady jsou 12,1 milionu korun. Nový sběrný dvůr nahradí sběrné místo v Nezamyslově ulici, které město už dřív zrušilo. Na proměnu provizorního sběrného dvora v Sochorově ulici na stálé sběrné středisko odpadu přispěje EU osm milionů korun. "Současný provoz neodpovídá standardům technickým ani hygienickým. Celkové náklady budou 10,1 milionu korun," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Obnoveno bude díky dvoumilionové dotaci také sběrné středisko v Maloměřicích ve Slaměníkově ulici.

Dotace v řádu jednotek milionů se podařilo získat například na revitalizaci zeleně v Černovicích, Řečkovicích a Žabovřeskách. V Žebětíně pomůže podpora z EU vybudovat bezpečnou migrační cestu pro obojživelníky. "Jedná se o poslední, třetí etapu v oblasti přírodní památky Žebětínský rybník, která je významnou rozmnožovací lokalitou obojživelníků na území města Brna. V době páření sem míří zejména ropuchy obecné, které jsou zvláště chráněnými živočichy. Poslední etapa vyjde přibližně na 2,6 milionu korun, z dotace bude uhrazeno přes 1,5 milionu korun," dodal Hladík.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist