https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceske-a-korejske-instituce-budou-spolupracovat-pri-vyvoji-vodikovych-technologii
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České a korejské instituce budou spolupracovat při vývoji vodíkových technologií

25.3.2024 01:08 | PRAHA (ČTK)
Čerpání vodíku do automobilu na palivové články
Čerpání vodíku do automobilu na palivové články
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Česká republika a Jižní Korea budou spolupracovat při vývoji vodíkových technologií a palivových článků. Počítá s tím memorandum, které uzavřely Strojírenský zkušební ústav (SZÚ) a Česká vodíková technologická platforma (HYTEP) s korejským inovačním centrem (WFRIC). Cílem dohody je pokrok ve vodíkových technologiích v Česku.
 

Memorandum by podle zúčastněných stran mělo usnadnit vzájemnou výměnu informací týkajících se vodíkových technologií. "Kromě toho obě organizace očekávají, že to bude velkou pomocí při rozvoji lidských zdrojů a průmyslu souvisejícího s vodíkem, zajištěním specializované technologie v oblasti hodnocení výkonu a kontroly certifikace bezpečnosti vodíkových výrobků,“ uvedl šéf WFRIC Hongki Lee.

Podle předsedy představenstva HYTEP Aleše Doucka spojení českých a korejských institucí v oboru povede ke zlepšení informovanosti a nasazování vodíkových technologií, zejména palivových článků v České republice. "Oblast technické normalizace je klíčovým předpokladem k masovému nasazení vodíkových technologií, vnímáme, že je naše odvětví teprve na počátku a je před námi ještě dlouhá cesta, než dojde k plné komercionalizaci, kterou jsme zaznamenali u jiných nízkoemisních technologií. Právě proto je klíčové vzájemně spolupracovat s aktéry ze států, kde došlo již k většímu rozšíření vodíkových technologií," uvedl Doucek. Generální ředitel SZÚ Tomáš Hruška doplnil, že spolupráce povede i nárůstu inovací v oboru.

WFRIC je korejským institutem a inovačním centrem pro vodíkové palivové články. Zabývá se komercializací v oboru prostřednictvím výzkumu, podpory podniků a transferu technologií pro vodíkové podnikání.

Česká vodíková technologická platforma vznikla v roce 2006 se zaměřením na rozvoj vodíkového hospodářství v České republice. Strojírenský zkušební ústav se zabývá zkoušením, inspekcí a certifikací výrobků. Pomáhá výrobcům, dovozcům nebo exportérům s uváděním výrobků na trh.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

25.3.2024 08:14
že by "Dědkovina" Dalibora Dědka?
Některé součástky pro aplikaci vodíku do spotřeby ještě neexistují, nebo jsou v prototypech.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist