https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cinsti-spotrebitele-skupuji-sul-v-obave-z-vypousteni-vody-z-fukusimy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čínští spotřebitelé skupují sůl v obavě z vypouštění vody z Fukušimy

25.8.2023 11:47 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Obchodům v některých částech Číny došla sůl. Tu v panice skupují čínští spotřebitelé, kteří se obávají, že vypouštění radioaktivní vody z jaderné elektrárny Fukušima, se nímž ve čtvrtek začalo Japonsko, kontaminuje mořskou vodu a naruší tak produkci soli. Informovala o tom čínská média, která citovala japonská tisková agentura Kjódó.
 

Úřady v hlavním městě Pekingu už apelovaly na obyvatele, aby se panického skupování soli zdrželi. Ujistily je, že město má této pochutiny dostatek.

Postupné uvolňování více než 1,3 milionu tun radioaktivní vody z areálu japonské elektrárny Fukušima, kterou v roce 2011 poškodily zemětřesení a cunami, má trvat příštích třicet let.

Pro uskladňování vody v elektrárně už docházelo místo, asi tisícovka nádrží je naplněna z 98 procent. S plánem Tokia zbavit se tímto způsobem vody v areálu elektrárny v červenci vyjádřila souhlas Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist