https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/darci-zoo-hodonin-ve-sbirkach-poslali-pres-200.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dárci Zoo Hodonín ve sbírkách poslali přes 200.000 Kč

27.3.2021 17:58 | HODONÍN (ČTK)
Mládě vlka hřivnatého v Zoo Hodonín
Mládě vlka hřivnatého v Zoo Hodonín
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Hodonín
Dárci přispěli Zoo Hodonín ve dvou sbírkách zatím přes 200 000 korun. Peníze posílali na podporu lví smečky a také na vlka hřivnatého, uvedla mluvčí zahrady Marie Blahová. Zoologické zahrady jsou kvůli opatření proti koronaviru uzavřené.
 

"V posledních dnech se šíří zprávy o tom, v jak tíživé situaci se zoologické zahrady ocitají. Také v hodonínské zahradě je situace nelehká. V omezeném režimu a bez příjmů ze vstupného funguje zahrada již několik měsíců. Prozatím se zahradě daří držet nad vodou," uvedla mluvčí.

Situaci se podle ní prozatím daří zvládat díky Hodonínu, který je zřizovatelem zahrady, a také díky přispěvatelům z řad veřejnosti i podnikatelského sektoru. Zahrada v tomto roce spustila dvě sbírky, na které mohou zájemci přispět, a to pro lví smečku a také na podporu vlka hřivnatého. Ze sbírek zatím doputovalo na účet zoo více než 200.000 korun a každý den se podle mluvčí najde několik dalších podporovatelů.

Mluvčí uvedla, že pomoci může jakákoli částka zaslaná na účet Zoo Hodonín 6535671/0100. "Všichni tito dárci, kterým není osud zvířat chovaných v lidské péči lhostejný, si zaslouží obrovský dík. Jako poděkování jsou jejich jména průběžně zveřejňována na sociálních sítích zoo a po znovuotevření zoo budou vystavena v jejím areálu," uvedla mluvčí.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat asi 280 druhů. Loni ji navštívilo nejméně lidí za posledních sedm let, přišlo zhruba 146.000 návštěvníků, meziročně asi o 50.000 méně. Zahrada byla stejně jako ostatní kvůli protiepidemickým opatřením opakovaně uzavřena. Letos otevřeno ještě neměla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist