https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/deti-ze-zakladnich-skol-na-mostecku-vysadily-do-biliny-100-kilo-ryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děti ze základních škol na Mostecku vysadily do Bíliny 100 kilo ryb

29.5.2022 00:54 | MOST (ČTK)
Rybáři společně s dětmi ze základní školy v Mostě vysadili do řeky Bíliny 100 kilo ryb. S obnovou života v původně jedné z nejšpinavějších českých řek začal Český rybářský svaz ve spolupráci s Unipetrolem v roce 2010. Od té doby bylo do řeky vypuštěno deset tun ryb v hodnotě jednoho milionu korun, informoval mluvčí skupiny Orlen Unipetrol Pavel Kaidl.
 

Bohatý program pro žáky prvního stupně místní školy připravilo Ekologické centrum Most. "Kromě zasvěceného výkladu o zajímavostech ze života ryb a nesmírném významu řeky Bíliny pro náš region čekala na děti řada zábavných aktivit od her a kvízů přes samotné vypouštění ryb do řeky až po závěrečné opékání špekáčků na ohni," popsala průběh akce vedoucí centra Martina Černá. Děti se podle ní těší na další vysazování ryb, které se uskuteční na podzim.

Spolupráci s petrochemickou společností si pochvaluje i Severočeský územní svaz Českého rybářského svazu. "Kvůli dřívějšímu silnému znečištění byla Bílina dlouho považována za mrtvou, ale společným úsilím se nám podařilo navrátit do jejích vod život, z čehož máme velkou radost," řekl mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský. Doplnil, že v řece se prohánějí nové kusy cejna, perlína či plotice.

Bílina pramení v Loučenské hornatině Krušných hor a v Ústí nad Labem se vlévá do Labe. Její tok měří 83,6 kilometru.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist