https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/diamo-chysta-v-ostrave-sedm-projektu-pro-zlepseni-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Diamo chystá v Ostravě sedm projektů pro zlepšení životního prostředí

8.10.2021 00:16 | OSTRAVA (ČTK)
Podnik se k tomu zavázal v memorandu s městem Ostrava o spolupráci na projektech napravujících následky hornické činnosti.
Podnik se k tomu zavázal v memorandu s městem Ostrava o spolupráci na projektech napravujících následky hornické činnosti.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní podnik Diamo provede do roku 2025 sedm projektů, které mají mít příznivý dopad na životní prostředí v Ostravě. Upraví například místa zasažená poklesy půdy. Podnik se k tomu zavázal v memorandu s městem Ostrava o spolupráci na projektech napravujících následky hornické činnosti, sdělila mluvčí Diama Jana Dronská. Diamo se v kraji stará o areály bývalých černouhelných dolů. Projekty mají být za 25 milionů korun.
 

"Patří mezi ně například úprava sesuvného území na odvale Petr Cingr v Michálkovicích, revitalizace lesoparku Benátky a Hulváckého kopce nebo revitalizace parku u Boříka v obvodě Nová Ves. Dále pak se připravuje odvodnění území v Nové Vsi a revitalizace kalových a dočišťovacích nádrží Pilíky v Hrabové," uvedla Dronská.

Město bude podle ní poskytovat odborné konzultace, informace o doprovodných nebo navazujících projektech a koordinaci. Financování zajistí prostřednictvím Diama stát z prostředků na zahlazování následků hornické činnosti.

Odštěpný závod Odra státního podniku Diamo se v Moravskoslezském kraji stará o areály bývalých černouhelných dolů a o zahlazování následků po hornické činnosti, včetně sanací a rekultivací. Udržuje hladinu důlních vod řízeným čerpáním, vyplácí sociálně zdravotní dávky bývalým horníkům a zajišťuje protimetanovou ochranu celého regionu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist