https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-nemecka-se-po-13-letech-zatoulal-medved
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Německa se po 13 letech zatoulal medvěd

24.10.2019 00:32 | BERLÍN (ČTK)
Do Německa se po třinácti letech opět zatoulal medvěd. / Ilustrační foto
Do Německa se po třinácti letech opět zatoulal medvěd. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Do Německa se po třinácti letech opět zatoulal medvěd. Podle úřadů se zatím chová plaše a nenápadně. Německo stále ještě vzpomíná na smutný osud medvěda Bruna, který do země přišel v létě 2006 jako první po 170 letech. Bruno plachost postrádal, což vedlo úřady k jeho odstřelu.
 

Medvěda zachytila fotopast v noci na středu v okolí alpského střediska Garmisch-Partenkirchen u hranic s Rakouskem. Úřady nevylučují, že je to stejná šelma, která se v červnu pohybovala v rakouském Tyrolsku.

Jaká čeká medvěda v Německu budoucnost, bude záviset na tom, jak se bude chovat. Problematický Bruno v roce 2006 zabíjel ovce, plenil včelíny a dokonce se procházel obcemi, proto byl nařízen po neúspěšných pokusech o odchyt jeho odstřel. Proti tomu se následně v Německu zdvihla vlna odporu a množily se požadavky na odstoupení tehdejšího bavorského ministra životního prostředí Wernera Schnappaufa. Bruno byl nakonec zastřelen na konci června a nyní je vystaven vycpaný v mnichovském Muzeu člověka a přírody.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist