https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prace-na-kole-letos-pojede-rekordni-pocet-20.200-ucastniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do práce na kole letos pojede rekordní počet 20 200 účastníků

29.4.2021 15:28 | PRAHA (ČTK)
Akce se koná od 1. do 31. května. Kvůli pandemii covidu-19 je rozšířena nejen na cesty do práce, ale i do obchodů.
Akce se koná od 1. do 31. května. Kvůli pandemii covidu-19 je rozšířena nejen na cesty do práce, ale i do obchodů.
Do letošního ročníku akce Do práce na kole se přihlásil rekordní počet 20 200 účastníků. ČTK to dnes sdělila Anna Kociánová z iniciativy Automat, která akci pořádá. Letos se tak zapojilo meziročně o téměř 4400 lidí více. Akce se koná od 1. do 31. května. Kvůli pandemii covidu-19 je rozšířena nejen na cesty do práce, ale i do obchodů. Cílem je motivovat lidi k pohybu po městě vlastní silou bez použití aut. Cyklisté, běžci, chodci, bruslaři i skateboardisti se letos do akce mohou zapojit pojedenácté. Registrovat se mohou až do 7. května.
 

"Už loni jsme s ohledem na pandemickou situaci poprvé upravili pravidla tak, aby se účastníkům počítaly nejen cesty do práce a z ní, ale i cesty do přírody, na nákup nebo třeba se psem. Kromě změny dopravních návyků tak chceme motivovat k pravidelnému pohybu na čerstvém vzduchu," uvedl koordinátor výzvy Jan Haruda z Automatu.

Dosud nejúspěšnějším rokem z pohledu počtu účastníků, byl rok 2019. Tehdy se do akce zapojilo na 19.576 lidí z více než čtyřicítky měst. “Ze závěrečného dotazníku pro účastníky vyplývá, že velká většina z nich aktivní dopravu nevzdává ani po konci akce a alespoň několikrát týdně kolo nebo chůzi využije. Postupně se tak každoročně zvyšuje počet cyklistek a chodců v ulicích," sdělila Kociánová.

Loni se do květnové výzvy podle webu akce zapojilo 15 813 účastníků ze 49 pořadatelských měst. Účastníci vykonali 393.000 bezmotorových cest a ušetřili tak 493 tun CO2. Cekem urazili na "vlastní pohon" přes 3,82 milionu kilometrů..


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist