https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-letos-opet-vycisti-reku-sazavu-a-jeji-brehy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci letos opět vyčistí řeku Sázavu a její břehy

26.1.2023 11:17 | SÁZAVA (ČTK)
Úklid Čistá Sázava 2019.
Úklid Čistá Sázava 2019.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobrovolníci budou i letos uklízet řeku Sázavu a její břehy. Osmnáctý ročník akce Čistá řeka Sázava se uskuteční od 14. do 16. dubna. Zájemci se mohou od poloviny února registrovat na webu www.cistarekasazava.cz, uklízet se bude osmdesátikilometrový úsek mezi Kácovem a Pikovicemi. Loni se do akce zapojilo 761 lidí, kteří sesbírali 16,3 tuny odpadků, informovala ČTK Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.
 

Při on-line registraci musí účastník vyplnit všechny informace, které by měl organizátor vědět, například o zdravotní způsobilosti. "Za těch 18 let může být pro někoho projekt Čistá řeka Sázava už rutinou. My se ale každoročně snažíme o jeho vylepšení," uvedla manažerka projektu Barbora Melounová. Letos nebude nutné odevzdávat čestné prohlášení v papírové podobě. Každý účastník bude mít dost času si přečíst, k čemu se účastí na akci zavazuje a co k ní potřebuje. Pokud vše správně vyplní, potvrzená registrace mu přijde e-mailem.

Po dvouleté pauze způsobené koronavirem organizátoři připravují i tradiční poúklidové setkání dobrovolníků. Akce Karneval na řece se uskuteční 3. června v kempu Pod Vrbou v Sázavě. Na akci bude možné spatřit i recesistická plavidla, která vyrobí a předvedou skupiny dobrovolníků, kteří se letos zapojí do úklidu.

Během uplynulých 17 let se z břehů řeky sesbíralo kolem 400 tun odpadků a pomáhalo při tom 16 000 dobrovolníků. V posledních letech je ale odpadků spíše méně, staré skládky se odkrývají jen minimálně a nové už nevznikají. V prvních letech se řeka uklízela mezi městem Sázava a obcí Pikovice, nyní se čistí napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist