Dochází nám čas na splnění klimatických cílů, varuje švýcarský klimatolog
„To, že splnění klimatických cílů není se současnými emisemi CO2 reálné, se ví dlouho,“ říká Thomas Stocker, který k tématu napsal článek pro odborný časopis ScienceExpress. „Této informaci se ale věnovalo pramálo pozornosti, protože chybělo nějaké jednoduché a snadno zapamatovatelné grafické zobrazení.“ Stocker proto zpracoval přiložený graf.
Stocker dále varuje, že pokud se rychle nepodaří snížit emise oxidu uhličitého, globální oteplování nebude možné omezit „pouze“ na maximálně dva stupně Celsia. Pokud bude lidstvo chtít udržet hodnotu globálního oteplování pod dvěma stupni Celsia, od roku 2020 budou muset emise ročně klesat nejméně o 3,2 procenta.
Pokud se snížením emisí přijde až v roce 2032, bude muset být roční snížení emisí více než dvojnásobné. Při snižování emisí o 5 procent až po roce 2027 by již nebylo možné dosáhnout maximálně dvoustupňového oteplení.
reklama
Další informace |
Dále čtěte |
Online diskuse
Nelezl jsem - 22. 12. 2012 - Jan Šimůnekvelice pěknou větu, která sice byla napsána v souvislosti s počítáním procent našimi ministerskými úředníky viz:http://www.blisty.cz/art/66648.html nicméně ji zce vztáhnout i na klimaalarmisty - viz odstavec 4, kterému odmítáte rozumět: "V tom je krása matematiky, tady nelze podvádět, definice musí být přesné, nepřipouštějí protichůdné interpretace, za každým tvrzením následuje důkaz." Takže A- Klimaalarmisté nemají definovanou žádnou globální teplotu (zejména ne přesnou a exaktní definici, dávající identické výsledky bez ohledu na to, která osoba či instituce s ní pracuje), přitom s tímto pojmem neustále manipulují, toto je buď idiocie, nebo vědomý podvod. B- Většinou presentují své údaje natolik vágním způsobem, že se to po nich nedá překontrolovat. Případně používají zjevně nesprávné postupy při jejich hodnocení (to je případ i Berkleyské studie na vliv městských ostrovů). C- A nic z toho, co tvrdí, nejsou s to dokázat (protože takový důkaz se musí dělat buď na nezávisle sebraných datech stejnou / podobnou metodou, případně na stejných datech metodou, vycházejících z různých principů a užívajících různé postupy). I známé Berkleyské studie nejsou nic jiného než bezcenný blábol, byť zahalený do hávu matematických vzorců (údaje typu "Zilina, Czech republic" v jejich databázi na webu opravdu nevypadají důvěryhodně). |