https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dva-lide-na-jihu-cech-skoncili-o-vikendu-s-otravou-houbami-v-nemocnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dva lidé na jihu Čech skončili o víkendu s otravou houbami v nemocnici

17.6.2024 23:02 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Dva lidé na jihu Čech skončili o víkendu s otravou houbami v nemocnici. Snědli muchomůrku tygrovanou, kterou si zřejmě spletli s růžovkou. Oba lidé skončili na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. ČTK to řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.
 
"Jednalo se o dva na sobě nezávislé případy," uvedla Kafková. Muchomůrka růžovka a muchomůrka tygrovaná si jsou podobné. Podle mykologů navíc mohou oba druhy růst vedle sebe, a proto záměna není nemožná. Muchomůrka růžovka, které se také říká masák, je jedlá houba. Usmažená připomíná chutí maso. Muchomůrka tygrovaná je prudce jedovatá.

"Nabádáme lidi, aby si dávali pozor a sbírali skutečně jen houby, které dobře znají. Otrava může mít různé následky a komplikace. Navíc se třeba projeví až po několika dnech," řekla Kafková. Počasí z posledních dnů bylo na jihu Čech pro růst hub ideální. Deště vystřídalo teplo, což je kombinace, která houbám svědčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Jakub Brenn

21.6.2024 08:32
Masák i tygrovaná rostou pěkně pospolu, tolik muchomůrky tygrované jako nyní
jsem ještě nikdy neviděl.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist