https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dva-rumuni-dostali-ve-francii-trest-nasbirali-prilis-mnoho-hub
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dva Rumuni dostali ve Francii trest, nasbírali příliš mnoho hub

31.1.2020 00:11 (ČTK)
Příliš mnoho hub si podle francouzského soudu z lesa na východě země odnesli dva Rumuni. / Ilustrační foto
Příliš mnoho hub si podle francouzského soudu z lesa na východě země odnesli dva Rumuni. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Příliš mnoho hub si podle francouzského soudu z lesa na východě země odnesli dva Rumuni. Každý z nich proto dostal podmíněnou pokutu 500 eur (12.600 Kč), informovala v úterý agentura AFP. Předpisy departementu Haute-Saône dovolují lidem nasbírat v lese nanejvýš pět kilogramů hub na osobu, nad deset kilogramů už jde o trestný čin. Rumunská dvojice si jich z lesa odnesla 266 kilogramů.
 

Rumuni ve věku 22 a 60 let podle soudu navezli loni v říjnu čtyři desítky krajanů do lesa u obce Corbenay, která leží asi 120 kilometrů jihozápadně od Štrasburku. Každému z nich zaplatili za kilogram nasbíraných hub tři eura (76 Kč). Celkem skupina nasbírala 266 kilogramů hřibů, které si následně dvojice chtěla odvézt. Zadržela ji ale policie.

Soud ve městě Vesoul v úterý oběma Rumunům uložil podmínečnou pokutu 500 eur. Státní zástupce, který množství nasbíraných hub označil za astronomické, se proti rozsudku na místě odvolal. Původně žádal podmínečný trest vězení v délce tří měsíců.

Nasbírané houby už v říjnu policie pachatelům zabavila. Skončili na talíři lidí, o které se starají různé místní charitativní organizace, uvedla AFP.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

1.2.2020 09:44
Viděl bych jako dost problém (technický) odnést ve dvou z lesa dva a půl metráku čehokoli, nejen hub.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

1.2.2020 17:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Tak šup, přečíst článek, ne jen kecat k titulku.

Cituji: "Rumuni ve věku 22 a 60 let podle soudu navezli loni v říjnu čtyři desítky krajanů do lesa"
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist