https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firmy-mohou-ziskat-certifikat-za-to-ze-podporuji-jizdu-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firmy mohou získat certifikát za to, že podporují jízdu na kole

28.8.2018 00:40 | BRNO (ČTK)
Firmy mohou získat certifikát za to, že podporují jízdu na kole. Evropský standard „Cycle Friendly Employer Certification“ přenesla Nadace Partnerství do ČR.
Firmy mohou získat certifikát za to, že podporují jízdu na kole. Evropský standard „Cycle Friendly Employer Certification“ přenesla Nadace Partnerství do ČR.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlatý certifikát potvrzující vstřícnost vůči zaměstnancům, kteří do práce jezdí na kole, získal brněnský výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific. Certifikát Evropské cyklistické federace v Česku pro místní podmínky upravila Nadace Partnerství, která mimo jiné spolupořádá i každoroční výzvu Do práce na kole. Thermo Fisher Scientific je prvním zaměstnavatelem v Česku, který certifikát získal. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
 

Firmy v ČR mají možnost získat certifikaci od letošního června, Nadace Partnerství teď posuzuje další tři firmy a pět pracovišť, která mají o certifikát zájem. "Není s ním spojena žádná odměna, jde o otázku prestiže. A pro uchazeče o práci i znamení, že firma o své zaměstnance pečuje a zajímá se o jejich potřeby," uvedl Michal Šindelář, koordinátor certifikace z nadace.

V sídle oceněné společnosti Thermo Fisher Scientific mají cyklisté k dispozici zabezpečenou kolárnu se 160 místy, šatny se sprchami i sadu na dofouknutí kol. "Plánujeme umístit stojany na kola pro návštěvy, podpoříme další cyklopřednášky, pořídili jsme servisní sady na kola, kterými doplníme současné zařízení pro dofouknutí kol," uvedla HR manažerka společnosti Renáta Millerová.

Zaměstnavatelé se o certifikát mohou hlásit na internetových stránkách Certifikovaný cyklozaměstnavatel. Hodnocení zahrnuje padesát kritérií a prvním krokem je vyplnění dotazníku na stránkách. Následuje audit Nadace Partnerství, která podmínky pro cyklisty na pracovišti prověří přímo ve firmě. Podle množství bodů pak zaměstnavatel získá na tři roky bronzový, stříbrný nebo zlatý certifikát.

"Zlatá úroveň znamená, že musí firma splnit alespoň 50 procent z maximálního počtu bodů. Kritérií je hodně, u nás asi nikdo nedosáhne na 80 nebo 90 procent," uvedl Šindelář.

Pokud má firma zájem si certifikát udržet na další období, musí znovu podstoupit audit.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist