https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/formule-1-chce-byt-nejpozdeji-v-roce-2030-uhlikove-neutralni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Formule 1 chce být nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální

13.11.2019 00:11 (ČTK)
Formule 1 si poprvé v historii stanovila strategii udržitelného rozvoje a vyhlásila cíl být nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální. / Ilustrační foto
Formule 1 si poprvé v historii stanovila strategii udržitelného rozvoje a vyhlásila cíl být nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální. / Ilustrační foto
Foto | ZV / / Ekolist.cz
Formule 1 si poprvé v historii stanovila strategii udržitelného rozvoje a vyhlásila cíl být nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální. Společnost Liberty Media vlastnící světový šampionát, který bude mít příští rok 22 zastávek po celém světě, uvedl, že projekt omezení CO2 začíná okamžitě.
 

"Uvědomujeme si, jakou roli musejí hrát všechny organizace v boji s tímto globálním problémem. Doufám, že budeme mít výrazný pozitivní vliv na prostředí a společnost, v níž fungujeme," uvedl šéf Liberty Media Chase Carey.

Slíbil, že do roku 2025 budou všechny Velké ceny F1 pořádány podle zásad udržitelnosti. Na závodech budou využívány pouze udržitelné materiály, veškerý odpad bude znovu použit nebo recyklován a budou zakázány plasty na jednorázové využití. Fanouškům navíc budou poskytovány pobídky, aby se na závody dopravili "zelenější" cestou.

Carey uvedl, že současné šestiválcové hybridní turbo motory, jež se využívají ve formuli od roku 2014, jsou nejúčinnější motory na světě. Přinášejí totiž nejvíce výkonu s nejmenším množstvím paliva.

"Věříme, že F1 bude stále lídrem automobilového průmyslu a bude spolupracovat s energetickým a automobilovým sektorem na tom, aby představila první uhlíkově neutrální hybridní spalovací motor," dodal Američan.

Velkým bojovníkem za udržitelný rozvoj je šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton. Britský pilot Mercedesu, jenž se stal veganem, v říjnu novinářům řekl, že prodal svůj soukromý tryskáč, omezil lety za zábavou a zakázal ve svém domě užívání jednorázových plastů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ČM

Čech M.

13.11.2019 17:45
Tak to mě zaujalo. Nejvíc slovní spojení " uhlíkově neutrální hybridní spalovací motor," co si pod tím představit? Že by za každou spotřebovanou nádrž benzínu vysadili jeden strom?
Odpovědět
Martin S

Martin S

13.11.2019 19:13 Reaguje na Čech M.
Ono uhlíkově neutrální není ani kdyby jezdili na elektřinu vyrobenou pomocí solárních panelů nebo větrníku. Materiál na baterie se musí zrecyklovat/vytěžit, zpracovat, vyrobit baterie, přepravit k zákazníkovi a podobně - to je vše CO2. To samé se solárními panely a větrníky, které mají svou životnost a dost možná nedořešenou recyklaci. Ale určitě dobře dělají když se snaží alespoň o nějaké kroky, které na ten problém upozorňují.
Odpovědět
V

Vladimir Mertan

13.11.2019 18:04
To je určite recesia, inak to nie je možné.
Odpovědět
ig

14.11.2019 00:24 Reaguje na Vladimir Mertan
Mladí tu formuli už tolik nežerou (pořád jim klesá sledovanost, sice s výkyvy, ale trend je jasný), tak se je snaží zlákat na konjunkturální témata :-) Když se to dobře podá, tak lidi rádi odpustí, že to vlastně nemá nic společného s realitou a nebudou nad tím moc hloubat.
Odpovědět

Jan Šimůnek

14.11.2019 10:56 Reaguje na Vladimir Mertan
Bohužel, to asi není recese, to je daleko spíš psychiatrická diagnóza (případně psychiatricko - sociální).
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist