https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hledaneho-ostravskeho-klokana-mozna-nekdo-ukradl-zabyva-se-tim-i-policie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hledaného ostravského klokana možná někdo ukradl, zabývá se tím i policie

5.12.2022 17:46 | OSTRAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dvouletého klokana, který minulý týden zmizel ze svého výběhu z soukromé zoo v areálu Skalka family park v ostravské části Vřesina, mohl někdo ukrást. Myslí si to ředitelka parku Barbora Kalíšková. Krádež jako jednu z verzí prověřuje i policie.
 

"Nedokážeme si vysvětlit, jak se dostal ven. Je málo pravděpodobné, že by přeskočil oplocení vysoké téměř dva metry," řekla. Dodala, že při kontrole ve výběhu nenašli žádný otvor, kterým by zvíře mohlo utéct. Jako možnou variantu tak vidí i krádež. "Musel by to být někdo, kdo se u nás vyzná a areál zná. Zámky poškozeny nebyly," doplnila s tím, že klokan není nebezpečný a má rád kontakt s lidmi.

Mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková ČTK řekla, že policie se případem zabývá. Po klokanovi pátrá a zabývá se i verzí, že se šlo o krádež. "Prověřujeme všechny okolnosti," uvedla.

Klokan Dobby ze svého výběhu zmizel pravděpodobně v neděli 27. listopadu odpoledne či v noci na 28. listopadu. "Při ranní kontrole zvířat bylo pracovníky zjištěno, že jeden z klokanů ve výběhu chybí. Při kontrole ohrady nebylo zjištěno žádné poškození, které by bylo způsobeno cizí osobou," řekla mluvčí policie.

Dodala, že klokan je zhruba 60 centimetrů vysoký, starý dva roky, není agresivní, naopak je spíše plachý. "Žádáme veřejnost, která by se s klokanem setkala, aby se sama nepokoušela ho odchytit. Volejte, prosím, na tísňovou linku 158," řekla Michalíková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist