https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hradecky-kraj-chce-dat-do-zatepleni-budov-skol-pres-310-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hradecký kraj chce dát do zateplení budov škol přes 310 milionů Kč

23.10.2019 00:08 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Královéhradecký kraj chce dát v následujících letech do zateplení školních budov a instalací rekuperací tepla více než 310 milionů korun. / Ilustrační foto
Královéhradecký kraj chce dát v následujících letech do zateplení školních budov a instalací rekuperací tepla více než 310 milionů korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Královéhradecký kraj chce dát v následujících letech do zateplení školních budov a instalací rekuperací tepla více než 310 milionů korun. Na projekty chce získat evropské dotace z operačního programu životní prostředí. Projekty na zateplení budov škol a úspor tepla v hodnotě asi 200 milionů korun již kraj udělal nebo je nyní dokončuje. Novinářům to včera řekla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši).
 

V současné dotační výzvě se kraj uchází o dotace s projekty za více než 110 milionů korun. Týkají se budov sedmi škol v Hradci Králové, Trutnově, Hořicích, Nové Pace, Rychnově nad Kněžnou a Náchodě. Nejnákladnějším je zateplení a rekuperace objektu Střední průmyslové školy v Horské ulici v Trutnově za téměř 23 milionů korun. Přes 20 milionů korun by mělo stát zateplení a instalace rekuperace školní jídelny v Hradci Králové v Hradecké ulici.

"V přípravě na následující dotační výzvu máme další projekty za 200 milionů korun. Mezi nimi je i projekt na zateplení a výměnu oken na školní budově v Novém Městě nad Metují za 45 milionů korun. Podle návrhu by měly fasádu zdobit úryvky z děl Karla Čapka," uvedla Berdychová.

Z projektů s již získanou dotací je nejnákladnější nyní dokončované zateplení dvou objektů průmyslové školy ve Dvoře Králové nad Labem. I s pořízením rekuperace celý projekt vyjde na téměř 50 milionů korun.

U projektů týkajících se zateplení budov dotace pokryje 35 až 40 procent nákladů, u rekuperací činí dotace 70 procent nákladů. Zbylé peníze dává kraj ze svého rozpočtu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist