https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hrdinou-new-yorku-se-stala-volavka-jak-pozira-krysu-v-central-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hrdinou New Yorku se stala volavka, jak požírá krysu v Central Parku

7.9.2021 10:57 | NEW YORK (ČTK)
Volavka vysloužila příliv chvály za to, že město zbavila alespoň jednoho obtížného hlodavce.
Volavka vysloužila příliv chvály za to, že město zbavila alespoň jednoho obtížného hlodavce.
Americké město New York má nového hrdinu. Stala se jím volavka velká, kterou amatérský fotograf a zanícený milovník ptáků vyfotil, jak v jezírku v Central Parku požírá obrovskou krysu. Snímek zachycuje majestátního ptáka, který se sklání nad stojatou zelenou vodou se svou snídaní v podobě nešťastné krysy, jež mu - stále vcelku - visí ze zobáku.
 

"Když jsem se přiblížil k jezírku ve východní části Central Parku, uviděl jsem volavku velkou," řekl listu The Independent autor snímku David Barrett. "Rychle jsem cvakl fotku, protože jsem si uvědomil, že volavka něco žere. Během několika dalších vteřin pták celou krysu spolkl."

Barrett spravuje na twitteru účet Manhattan Bird Alert, kde si ornitologové vyměňují informace o vzácných a zajímavých pozorováních ptáků a sdílejí fotografie. Právě tady zveřejnil svůj snímek s popisem: "Volavka velká spořádá spoustu ryb, ale nepohrdne ani masitou, vydatnou newyorskou krysou."

Později doplnil ještě videonahrávku, na níž je vidět, jak volavka několikrát rychle polkne, a krysu tak vcelku pozře. "Volavce trvalo jen několik vteřin, než zabitou krysu zvedla z vody a spolkla," dodal Barrett.

Obyvatele New Yorku od začátku pandemie trápí příval hlodavců. Po uzavření restaurací a dalších podniků, které krysám poskytovaly obvyklý přísun jídla, jsou některé z nich časem agresivnější a vydávají se za jídlem i do vzdálenějších míst.

Proto si volavka vysloužila příliv chvály za to, že město zbavila alespoň jednoho obtížného hlodavce. V reakcích na twitteru se také objevily stesky, že taková volavka není alespoň na každém rohu jedna, a jeden z uživatelů napsal: "Nemohla by přiletět do mého bloku? Měl bych tu pro tyhle chlapíky doslova prostřený bufet."


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (8)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

7.9.2021 11:33
Panbu stvořil hodně zbýtečných tvoru.A volavky patří mezi né.Jednou jsem si upekl volavku popelavou a nedalo se to jíst.Smrděla rybinou a hodně práce ji oškubat.Nedoporučují
Odpovědět
DA

DAG

7.9.2021 12:02 Reaguje na karel krasensky
Se nedivím. Čistě masožravci a ještě co žere ryby to nejsou laskominy :)
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

7.9.2021 12:44 Reaguje na karel krasensky
Panbu stvořil zbytečného Karla... smrdí hloupostí a má nepoživatelnou duši....
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

7.9.2021 12:52 Reaguje na karel krasensky
panbu nic nestvořil a volavku si může upect jen jouda
Odpovědět
DA

DAG

7.9.2021 13:12 Reaguje na Robert Jirman
Proti gustu ;)
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

8.9.2021 08:58 Reaguje na karel krasensky
co to meleš za pomatenosti ? žáden tvor není zbytečný a vše má mezi sebou nějakou souvislost !
Odpovědět

Jirka Černý

7.9.2021 12:45
Je to super, ale situaci s krysama by snad vyřešilo jen stádo masožravých slonů co by je vysávalo choboty z děr.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

7.9.2021 13:49
V ČR jsou momentálně volavky popelavé/bílé přemnožené. A zůstávají přes zimu. Nelze se proto divit, že je mnohde málo zvěře, ptactva.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist