https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicka-vlada-vyzvala-lidi-aby-svateho-valentyna-oslavili-objimanim-krav
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indická vláda vyzvala lidi, aby svatého Valentýna oslavili objímáním krav

11.2.2023 00:30 | DILLÍ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Namísto oslav romantické lásky doporučila indická vláda lidem, aby svátek svatého Valentýna pojali jako den objímání krav a podpořili tak hinduistické hodnoty. Informovala o tom agentura AP s odkazem na středeční prohlášení indické vládní rady pro ochranu zvířat. Objímání krav, které jsou v hinduismu považované za posvátná zvířata, podle vlády přinese emoční bohatství a kolektivní štěstí.
 

Vzkaz lidem objímat 14. února místo svých partnerů krávy označili někteří za absurdní. "Je to šílené. Popírá to logiku," řekl agentuře AP politický analytik Nilandžan Mukhopadhjaj.

Od počátku 90. let, kdy Indie zahájila proces ekonomické liberalizace, začalo mnoho lidí slavit Valentýna jako jakýkoliv jiný indický svátek. Obzvlášť mladá generace den tráví v parcích a restauracích a na večírcích nehledě na jejich náboženské vyznání. Mnozí hinduisté ale tvrdí, že tento západní svátek jde proti tradičním indickým hodnotám.

V posledních letech na den svatého Valentýna radikální skupiny hinduistů napadaly v Indii obchody a pálily tam valentýnská přáníčka a dárky, rovněž vyháněly páry držící se za ruce z restaurací a parků. Podle radikálních organizací jako Šiv Sena a Badžrang svátek podporuje promiskuitu.

Nacionalistická hinduistická vláda současného premiéra Naréndry Módího se snaží podporovat hinduistické hodnoty na úkor sekulárního státu. Téměř 80 procent z 1,4 miliardy obyvatel Indie se hlásí k hinduismu, muslimové tvoří asi 14 procent obyvatel a křesťané, sikhové a džinisté šest procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Homo Destruktor

Homo Destruktor

11.2.2023 11:13
Tak to je boží* ( vyhlásit tak toto naše vláda, lidé by ji museli umačkat...)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.2.2023 22:32 Reaguje na Homo Destruktor
Tam se mluví o krávách, ne o volech.
Odpovědět
sv

sv

12.2.2023 15:36 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Hele dva co se hlásí na umačkání.
Odpovědět
sv

sv

12.2.2023 15:37 Reaguje na Homo Destruktor
Tak, tak, lidé by pak museli šilerku umačkat.
Odpovědět
va

vaber

12.2.2023 09:19
staří Indove dokázali úžasné věci ,ale potom z nějakého důvodu zblbi,
i když jsou stále velice pracovití ,šikovní a mají i skvělé vědce
náboženští andělíčkáři vždy dělají a říkají co se jim hodí ,ale starých zvyků se nedrží ,protože v Indii jsou staré chrámy se sochami které jsou velice erotické a dříve nikomu nevadily ,dnes ano
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist