https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indie-kvuli-koronaviru-odklada-summit-s-predstaviteli-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indie kvůli koronaviru odkládá summit s představiteli EU

6.3.2020 00:30 | DILLÍ (ČTK)
Indie včera oznámila, že kvůli epidemii nového typu koronaviru odsouvá plánovaný summit s představiteli Evropské unie. / Ilustrační foto
Indie včera oznámila, že kvůli epidemii nového typu koronaviru odsouvá plánovaný summit s představiteli Evropské unie. / Ilustrační foto
Indie včera oznámila, že kvůli epidemii nového typu koronaviru odsouvá plánovaný summit s představiteli Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters. Indický premiér Naréndra Módí se měl s vrcholnými činiteli EU setkat v březnu v Bruselu. Nový termín zatím není znám.
 

"Obě strany se dohodly, že vzhledem k doporučení úřadů omezit cesty mezi jednotlivými zeměmi bude lepší přesunout událost na pozdější termín," komentoval situaci mluvčí indického ministerstva zahraničí.

V Indii byla nákaza koronavirem evidována u 30 lidí včetně 16 italských turistů, kteří cestovali autobusem ve skupině a navštívili šest indických měst. Nákaza se potvrdila také u jejich řidiče.

Podle místních médií v nemocnici v Džajpur byl hospitalizován 69letý infikovaný Ital, který dýchá s pomocí přístrojů.

Na letištích a v přístavech kvůli koronaviru indické úřady podle BBC podrobily 600.000 lidí kontrolám a 27.000 osob je věnována zvýšená pozornost. Zároveň včera indická vláda oznámila, že z preventivních důvodů v Dillí do 31. března uzavře první stupně základních škol.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

6.3.2020 15:15
Podle reakcí politiků to vypadá na další morovou ránu. A vypadá to, že to statistiky případů celkem potvrzují. U zemí s rozvinutým zdravotnictvím (a snad nefalšujících data) to totiž vypadá, že z těch nakažených, kteří už mají jasno jak dopadnou, se 3/4 uzdraví a 1/4 zemře. Alespoň dle čísel na
https://en.wikipedia.org/wiki/2019%E2%80%9320_coronavirus_outbreak_by_country_and_territory
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

6.3.2020 17:55 Reaguje na Richard Vacek
"96 territories 100,647 3,411 55,449"
3 411 úmrtí ze 100 647 nakažených znamená úmrtnost 3,411%, nikoliv 1/4, t.j. 25%. Co jste měl z počtů (o matematice se ve Vašem případě nedá mluvit vůbec).
Odpovědět
RV

Richard Vacek

6.3.2020 18:35 Reaguje na Jiří Daneš
Z nakažených? Vás nezajímají nakažení, ale vás zajímá, jak dopadne ten, kdo se nakazí. A to zatím vidíte např. u Itálie, kde máte 414 uzdravených a 149 mrtvých, tedy aktuálně je smrtnost 149/(149+414)=26%.
Jižní Korea - uzdravení 108, mrtví 42, tedy smrtnost=42/(42+108)=28%.
Samozřejmě, že je diagnostikováno nakažených mnohem více, ale u nich nevíme, jak dopadnou. Jestli jako ti před nimi, tak jich čtvrtina zemře.
Odpovědět
KK

Karel Karel

19.3.2020 16:50
Záludnost tohoto viru spočívá v ohromné nakažlivosti a zatím
v neznalosti jeho léčby. Dobře to řekla jedna česká odbornice,která
tvrdí že vznikl uměle ve vyspělé laboratoři a vymkl se kontrole.
A je zajímavé, že se o tom určité kruhy snaží mlžit...
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist